Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Késő megtanulni angolul,...

Késő megtanulni angolul, közel 50 évesen?

Figyelt kérdés

Sok szót, főleg alapszavakat megértek, a nyelvtanról fogalmam sincs. Nem tanultam soha komolyan angolul és más nyelven sem. Nem akarnék nyelvvizsgát, csak beszélni és érteni. Van erre esélyem? Mindenképp tanár kell, vagy önállóan is mehet?

Köszi, aki válaszol



2022. márc. 5. 17:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Sosem keso tanulni
2022. márc. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
En vmi tanfolyamra iratkoznek be, a magantanarral valo tabulas nekem nagyon monoton es faraszto, csoportban (ha jo a csoport) akkor jo hangulatban lehet tanulni
2022. márc. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nincs késön.

Én 60 évesen kezdtem abszolut nulláról, ma, öt évvel késöbb minden probléma nélkül tudok olvasni, filmet nézni (feliratok nélkül), egyedül a beszéd megy nehezebben, mert nincs kivel gyakorolni.

Nekem kifejezetten szórakoztató volt eddig is a tanulása, rengeteg új infót meg tudok szerezni most, meg egyszerüen jó érzés még valamit tudni, amit eddig nem.

2022. márc. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem késő sosem valami újat és hasznosat megtanulni.Ha tanulsz attól csak több leszel és nem kevesebb
2022. márc. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, sőt! Szerintem az tök jó, ha az ember tanulni akar. Nekem a szüleim mindig úgy vannak ezzel, hogy "minek tanuljanak már nyelvet ilyen korban", pedig aztán ők sincsenek még a halálos ágyukon. :D De szerintem bármikor meg lehet tanulni egy nyelvet. Lehet, hogy fiatalon könnyebb, mint például ha az ember már 70 éves, de szerintem sosem késő, meg új nyelvet tanulni szerintem szórakoztató, és szerintem remek, amikor valaki veszi a fáradtságot és megtanul egy új nyelvet! Meg persze hasznos is, főleg az angol.


Szerintem amúgy először akár meg lehet próbálni otthon is tanulni az angolt. Most veszel egy könyvet, és megpróbálod. Szerintem ezzel nem veszíthetsz semmit sem. Rengeteg segítő videó van youtubeon, illetve weboldal. Ha pedig nem megy egyedül, akkor nyelviskola vagy magántanár esetleg. De ami szimpatikusabb. Ha alapból úgy érzed, hogy a nyelviskola/magántanár jobb lenne, akkor kezdheted ott is, de otthon is próbálkozhatsz vele.

2022. márc. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A dulingo-ra gondoltam kezdésként. Vagy az nem jó?
2022. márc. 5. 18:37
 7/13 anonim ***** válasza:
A 3-as vagyok, én is azzal kezdtem, kedvcsinálónak kifejezetten jó, meg elég sok alapszót is megtanulsz, de tényleg csak kezdésnek jó, A1-2 szintig elég, tovább nem. Utána célszerü tanfolyamra járni.
2022. márc. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
17%
A hurráoptimizmus, ami a válaszokból átjön akkor sem jó, ha a kritikátlan éljenzés csupa jóindulatból jön. Ez nem olyan egyszerű kérdés. De el kell kezdeni, aztán kiderül.
2022. márc. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Rendszeres szokássá kell váljon. Minden nap csinálj valamit angolul. Vagy egy dalszöveget fordíts le, vagy egy cikket olvass el és próbálj értelmezni, vagy írj valaki ek egy rövidebb üzenetet valamelyik angol fórumon.

Sok türelem és kitartás kell, (minden nap!) mint a kocogáshoz, de lehetetlen csak az, amit meg se próbálunk.

2022. márc. 6. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Miért késő? 50 évesen úgy érzed kipurcansz? Nincs akadálya, hogy megtanuld.
2022. márc. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!