Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha szuletendo gyermekemnek...

Ha szuletendo gyermekemnek azt az elonyt szeretnem biztositani, hogy alapvetoen ketnyelvu (esetleg 3) legyen, ki kell koltozni valahova vagy itthoni ovadak es iskolak is fogjak tudni ezt biztositani?

Figyelt kérdés
Nagy hive vagyok mas kulturak (akar irodalmak, szemelyes kapcsolatok, hirkovetes stb…) megismeresenek, de bevallom, idegileg felorol kicsit, hogy meg az altalam (hol lazara veve, de ma mar heti tobb orat erolkodve) egyeduli nyelvkent tanult angollal is csak szenvedek es neha van ilyen-olyan sikerelmeny, de altalaban messze vagyok az igazan jo szinttol es mivel dolgozom, tanulok es sok mindennel foglalkozom, nem tudok heti 10 orakat a nyelvvel foglalkozni (raadasul nem is vagyok hatekony). Szegyellem, hogy ennyire nem megy, de gyakran, ha hazaerek munkabol, leesik a fejem tanulas kozben. Celom, hogy megkimeljem a gyermekem ettol a rettenettol (meg azt is bevallom, hogy nem szeretek nyelvet tanulni, mert ha ertek valamit, azt magatol ertetodonek erzem es nem boldogit az se, hogy valamelyik magyar lap helyett a The Guardiant is megertem itt-ott - sajnos, annyi mindent olvasok magyarul, hogy igy ez sem motival nagyon). Azert irtam le mindezt, mert ha az en “hozzaallasom” es kognitiv kepessegeim alapjan tanul a gyerek majd az allami sulikban, abbol nem sok jo fog kisulni (nekem is egy kozepfokura futotta 30 evesen). Szeretnem, ha kolyokkent “automatikusan” megtanulna kozel anyanyelvi szinten plusz nyelveket.

2022. márc. 7. 19:43
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocs, hosszan magyaraztam! De meg annyit megis hozzateszek, hogy arra is nyitottak volnank, hogy kulfoldre koltozve jarjon a gyermek olyan kozossegbe, ahol meg egy harmadik nyelv is van (pl. magyar, de kint elunk Ausztriaban, ahol “angolos” csoportba jar). Ezert hajlandok volnank evekre kimenni mosogatni, hogy a gyerek ilyen felbecsulhetetlen ertekkel induljon…
2022. márc. 7. 19:47
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem fogják biztosítani. Az oktatásban iskolatípustól függően 1-2 idegennyelv tanítása folyik. A szintje csak emelt óraszám esetén éri el a B2-t érettségi környékére.
2022. márc. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszi. A sok mondat (bocs!) mellett pont kimaradt az a szo, hogy a “magan nyelviskolak” tudjak-e itthon biztositani, ha ugy tetszik, garantalni (havi 100 koruli osszegert is akar, mert ez a celkituzes, amire nem sajnalhatom a penzt).
2022. márc. 7. 20:33
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én javasolni tudom neked a kéttannyelvűt, de nem angolul, hanem németül. De mindjárt kifejtem az én tapasztalatom.

A környezetemben volt szerencsém egy "többnyelvű" családdal találkoznom, akik szinte folyékonyan beszélnek németül, és angolul, illetve magyarul, de sem az apa sem az anya nem anyanyelven beszéli a két idegennyelvet. Tudatosan építették a gyerekek nyelvhasználatát otthon is. Németnyelvű tv-t hallgattak csak és kizárólag! magyar csatornák nem voltak. A gyerekek nem jártak kétnyelvű iskolába sem óvodába, az egyik C2 szinten beszél németül ennek köszönhetően, illetve B2-es szinten angolul. A tesója pedig fordítva. Én úgy gondolom célszerű egy olyan nyelvet választani elsőnek, ami nem az angol, mert ma már angolul könnyen megtanulhat az ember. Annyi anyag elérhető már interneten. Nem azt mondom hogy az angol nem fontos, sőt nagyon az, de ez a nyelv második nyelvként könnyebben tanulható.

Én a helyedben kétnyelvűbe íratnám az soha nem árt. Németül kezdetben, amit ha iskolás lesz megtámogatnék egy magántanárral, miközben otthon németül hallgat/néz TV-t. Ha erre szocializálódik mire gimis lesz eléri a B2 szintet simán. Gimiben angolt választanék második nyelvnek, aminek a tanulását azzal segíteném, hogy 8. osztály második felétől, amikor már meg van a felvételi és már nem számítanak a jegyek, eljáratnám angol tanárhoz is, hogy az alapokat megtanulja mire bekerül a suliba. Ha pedig nyelvi tagozatra kerül annyira szinten tudják tartani a belépő nyelvtudását, hogy a B2 némete megmaradjon. Jobban fókoszlnék gimiben már az angolra, amiből 4 év alatt simán meg lehet, sőt 2 év intenzív készülés után a nyelvvizsga. De persze az is opció, hogy a második nyelvbe belerázódik a gimi alatt, az elsőből meg megpróbálja a felsőfokot. Használjatok ki minden olyan lehetőséget, ahol anyanyelvi közegben tudja alkalmazni a nyelvet (pl: Erasmus, cserediákprogramok stb.). Ha otthon nem idegenkedtek a nyelvektől, sőt azt látja, hogy szerves részét képezi a mindennapoknak, akkor könnyebben tanulja. Magántanárokat pedig úgy célszerű választani, hogy specifikusan nyelvvizsgára készítsen, illetve legyen neki külföldön szerzett tapasztalata is.

2022. márc. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszonom az eddigi valaszokat!
2022. márc. 7. 23:30
 6/7 anonim ***** válasza:
9 éves volt a lányom, mikor kiköltöztünk Kanadába. Ő előtte nem beszélt angolul. Szeptemberben kezdte az iskolát, december végére már folyékonyan, bár még nem tökéletesen beszélt angolul. Tanév végére már szinte tökéletesen, akcentus nélkül beszélt angolul, behozta a tananyagban a lemaradást, követjező tanévben pedig az osztály egyik legjobb tanulója lett. Tehát kb. 8-9 hónap elég volt, hogy magas szintű nyelvtudást szerezzen. A kéttannyelvű iskola szintén jó, én korábban készítettem fel olaszból oda járó diákokat felsőfokú nyelvvizsgára.
2022. márc. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom! Sokat kellett kulon keszulnie vagy a kenyszeru kozosseg miatt ment ilyen hamar (esetleg meg “szivacskent” fogott az agya - bar arrol azt olvastam, kb. 6 eves korral megszunik)?
2022. márc. 8. 21:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!