Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ilyen körülmények között...

Ilyen körülmények között megtanulhatok anyanyelvi szinten egy nyelvet?

Figyelt kérdés

Meg lehet tanulni egy nyelvet anyanyelvi szinten ha nincs lehetőségem kiköltözni abba az országba és nem tudom magam körülvenni anyanyelvi beszélőkkel?

A legjobban az oroszt szeretném anyanyelvi szinten megtanulni, de nem tudom, van-e esély erre.

Még általános iskolás voltam mikor elkezdtem tanulni, de akkor az alapokat tanultam csak meg, aztán gimiben folytattam különórákon tehát iskolában sose tanultam, akkor lett egy középfokúm és egyetemista koromban felsőfokú nyelvvizsgám lett belőle 90% feletti eredménnyel.

Most PhD-n vagyok. Nem mondom, hogy egész nap ráérnék oroszt tanulni, nagyon is sok dolgom van, de azért valamennyi időm talán csak lenne. Szabadabban oszthatom be az időmet mintha reggeltől délután 16-ig egy irodában dolgoznék valahol.

Heti egyszer járok különórára egy anyanyelvi tanárhoz, ami egyébként nagyon hasznos, de tudom, hogy többet kellene foglalkoznom vele.


Ha felnőttként akarok megtanulni anyanyelvi szinten egy nyelvet, de nem tudok kimenni külföldre és nem tudom anyanyelviekkel körbevenni magam, akkor is van esélyem nagy szorgalommal vagy ez irreális?

A nyelvérzékem nem rossz, nyelvszakra jártam az egyetemen, a disszertációmat is idegen nyelven fogom írni.

Azt tudom, hogy minél többet foglalkozok a nyelvvel, annál jobban megy, de az anyanyelvi szint elérhető cél?


Édesapám orosz anyanyelvű volt szóval ha kicsi koromban megtanultam volna, akkor biztos perfektül tudnám, de sajnos nem tanultam meg (most nem részletezem, hogy miért, de magyarul beszélt velem mindenki a családban).

Abban sokat segített, hogy felkészüljek a nyelvvizsgákra és kijavított a kiejtésemet (arra azt mondta, hogy amúgy alig van benne hiba és alig van akcentusom), fogalmazásaimat, valamennyit beszélt velem, de ez nem egy anyanyelvi szint és már ez régebben volt, mert amikor volt időm tanulni, akkor tanultam a nyelvet, amikor elfoglalt voltam, akkor nem.

Ha megtanulhatnék anyanyelvi szinten, hajlandó lennék időt szánni rá, de nem bízok magamban.


Ha anyanyelvi szinten meg tudnám tanulni, akkor szívesen vállalnék később olyan munkákat, ahol hasznosíthatnám, de hogy tudnám megtanulni olyan szinten ha korlátozottak a lehetőségeim?

Tudom, hogy lesz, aki javasolja, hogy apukámmal beszéljek oroszul, ezért megjegyzem, hogy ez lehetetlen, mert szegény elhunyt. Fiatal voltam még ehhez, de sajnos elveszítettem.

A nyelv is egy emlék nekem róla, nyilván emiatt pluszban kötődök az orosz nyelvhez, ez is egy motiváció. A motivációban nem lenne hiány.



2022. márc. 8. 19:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ezek szerint már van egy felsőfokú tudásod ugye? Igazából elmondom röviden az én storymat a spanyollal, hátha segít:D Én a nyelvet nem suliban, hanem autodidakta módon kezdtem tanulni (így eljutottam egy B2 szintre kb), aztán megismertem egy csomó anyanyelvit (leginkább venezuelaiakat), akikkel sokat beszéltem és találkoztam és egy idő után rámragadt az, ahogy ők beszélnek, úgyhogy ma már kb második anyanyelvemnek érzem a nyelvet és általában a natív spanyolul beszélők is azt hiszik "közülük való" vagyok, amikor beszélek. Röviden; próbáld magad minél inkább körbevenni a nyelvvel, olvass híreket oroszul, hallgass orosz zenét, nézz orosz sorozatokat és, a legfontosabb, szerezz orosz barátokat, akikkel relatíve sokat tudsz beszélni írásban és szóban egyaránt.
2022. márc. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Azt elfelejtettem mondani, hogy habár még nem csináltam C2-es nyelvvizsgát spanyolból anyanyelvi szintűnek gondolom magam, mivel bármiről tudok beszélni probléma nélkül, mindig ki tudom magam fejezni és amint mondtam, maguk a spanyol anyanyelvűek sem jönnek rá soha, hogy én nekem nem az első nyelvem a spanyol.
2022. márc. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Úgy probáld meg hogy netewn mindent oroszul csinálj. Érdekel egy cikk? Olvasd el oroszul. Ha hangosan olvasod akkor a nyelvet is gyakorlod. Érdekel egy film? Nézd meg orosz nyelven. Netről minnél inkább a kivánt nyelven informálodj. Tehát mesterségesen alakitsál ki egy orosz nyelvű környezetet magadnak.
2022. márc. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!