Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hollandul mennyire reális...

Hollandul mennyire reális megtanulni C1-re 3 év alatt?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok alapképzésen, mestert szeretném Hollandiába csinálni. Mivel kettő nyelvvizsga kell a diplomámhoz ezért muszáj lenne megtanulnom. Angolból felsőfokon vagyok, illetve németből is nagyjából alapszinten tudok beszélni ha nagyon muszáj. Ha mindennap tanulom a nyelvet akkor reális a 3 éven belüli C1? Azt olvastam angol, német után könnyű

2022. márc. 9. 19:15
 1/6 NTBS ***** válasza:
100%
Igen reális cél, mert már felsőfokúd is van.
2022. márc. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Bár a kérdés még az, hogy csak angolul lennének tárgyaid, vagy esetleg hollandot is oktatnának? :) Ha önszorgalomból tanulnál naponta 1 órát 2-3 éven keresztül szerintem akkor is eljutnál a C1 szintre.


A Duolingo-t már most elkezdheted, és ha ezer forintot nem tartasz soknak akkor a Babbel-t is érdemes megcsinálni :) Csak, hogy ne legyen túl unalmas

Illetve Memrise-n rengeteg szó van angol-holland kategóriában. :)

2022. márc. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Angolul tanulnék, de pár kurzust hollandul is szeretnék elvégezni, szerintem könnyebb úgy beilleszkedni, ha beszélem az ország nyelvét.

2022. márc. 10. 15:36
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Szerintem teljesen felesleges a C1 hollandot kitűznöd egy hollandiai mesterhez. Azon mesterek nagy része amik nem Hollandia-specifikusok (ilyen pl holland jog, egészségügy, iskolai tanár, stb) angolul lesznek. Nem nagyon fogsz tudni holland nyelvű tárgyakat felvenni, hacsak nincs államilag elismert papírod a hollandtudásodról (pl NT2-II vagy CNaVT nyelvvizsga), és akkor is jó eséllyel nem fognak ezek a holland nyelvű tárgyak a diplomádba beleszámítani, mivel azok nincsenek benne az adott (angol) program kerettantervében. Max ott lesz, hogy "extracurricular courses" vagy ilyesmi.


Ezen kívül, a C1 szint 3 év alatt úgy, hogy nem élsz kint szerintem nehéz. Egy erős B2-t megszerezhetsz, viszont a C1-ben már van sok olyan rész amit tankönyvből nehéz tanulni. Ha nem használod a mindennapokban a nyelvet akkor nem alakul ki "érzésed" arra, hogy pl bizonyos kifejezéseket/nyelvtant milyen szituációban használnak.


Szerintem célozz meg egy B1-B2 szintet, menj angol mesterre, aztán kint próbáld amennyit csak lehet használni a nyelvet. Ha a nyelvtanulás fontos, akkor én Randstadon kívüli egyetemre mennék - vidéken előbb beszélnek veled hollandul az utcán mint a nagyvárosokban, ahol sokan egyből angolra váltanak ha hallják, hogy külföldi vagy. Ha odateszed magad, B1-B2ről indulva 1-2 kint töltött év után meglesz a C1 magától is.


Source: kint éltem 6 évet, egyetemet ott végeztem, C1 vagyok.

2022. márc. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm 4-es! :)
2022. márc. 14. 11:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Írtam már korábban, de azt lehagytam, hogyha nagyon akarod majd gyakorolni a hollandot, akkor hiába vált át valaki angolra, mondd, hogy sajnos nem érted (hollandul) :D Ez minden nyelvre igaz egyébként, nekem így sikerült jól haladni benne. Ha élet múlott rajta akkor lehet persze angol, de minden másnál szigorúan letagadni, hogy beszélsz angolul, így kénytelenek lesznek hollandul beszélni veled :D ez egy life hack ;)
2022. ápr. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!