Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az emberek miért nem ismerik...

Az emberek miért nem ismerik el, hogy nyelvtanuláshoz nem elég a szorgalom, ha nincs meg a született értelmi képesség?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=xJiMsnBz--U


A videóban egy ukrán csaj szerepel, aki nagyon jól beszél angolul. Mindenki azzal jön, hogy külföldön mennyivel jobb a nyelvoktatás, ami szerintem butaság, mert Budapesten (tehát világváros) szinte minden fiatal folyékonyan beszél angolul.


Én pl. Debrecenben élek, 10 éves korom óta tanulok CSAK angolt (még középsuliban is rossz tanáraim voltak). Rengeteg magántanárhoz jártam, most is járok egy ismert nyelvsuliba, de egyszerűen képtelen vagyok megjegyezni sem a nyelvtani szabályokat, se az aktuális szórendet spontán összerakni a fejemben, se a (rokon) értelmű szavakat megjegyezni. Keverek rengeteg dolgot, nem fog az agyam és amúgy a személyiségem is a lehető legrosszabb a nyelvtanulás szempontjából hiszen nagyon antiszoc vagyok (alig beszélek vmit, nincsenek barátaim, nem járok sehova) így jobb híján magam csendességében mantrázom az angolt online.

Ráadásul voltam egy Mensa-IQ teszten ahol 104-es eredmény jött ki, ami sztem nem olyan biztató.


Így mégis, hogy lehet elvárni az embertől, hogy folyékonyan beszéljen egy (amúgy a legkönnyebb) nyelvet? Nem mindenkinek egyforma a képessége.


Tudom, oké, ez full egyéni szocprobléma, senkit nem érdekel a kínom, de biztos van rajtam kívül mégegy hasonló ember, aki küzd-küzd, de képtelen fejlődni és azért jó lenne tiszta vizet önteni a pohárba, mert mindenki csak debil, lusta disznónak tart, amiért nem tudok angolul.



Ráadásul közel vagyok a 30-hoz és magamon érzem, hogy már közel sem fog úgy az agyam, mint 15 évvel ezelőtt és egyre többet felejtek el alap dolgokat is dacára, hogy ugyanúgy tanulom a nyelvet.


Nem tudom, hogy törődjek-e bele, min változtassak vagy állhat-e akár orvosi probléma is a háttérben, ami vizsgáltassak ki?

Mit tudnátok tanácsolni nekem?



2022. márc. 14. 11:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell semmi különös értelmi képesség. Egy csomó kifejezetten suttyó, nem éppen okos ismerősöm ment ki külföldre dolgozni. Mindegyikük simán megtanulta a nyelvet.
2022. márc. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon el vagy tévedve. Persze nehezebb a dolgod, ha nincs érzéked a nyelvhez, de attól még nem lehetetleníti el a nyelvtanulást.
2022. márc. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

#1: Lehet csak te hitted, hogy suttyók és nem okosak. Gondolom szakmunkásokra gondolsz. Lehet okosabbak és sikeresebbek a szakmájukban mint te csak nem szükséges nekik diploma a cnc gépkezeléshez vagy burkoláshoz.

Lehet nyelvérzék terén lepipálnának egy anglisztika hallgatót is.

Honnan tudod, hogy nem?

2022. márc. 14. 12:27
 4/25 anonim ***** válasza:
85%

A 104-es iq egy átlag feletti képesség, ne fogd erre. Igaz, csak kicsivel van az átlag felett, de akkor is felette van.

Egyszerűen rossz módszerrel tanulsz.

2022. márc. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

#4: Mi a legjobb módszer amit tudnál javasolni nekem? Tényleg csak tömören/röviden.


Közepes B1 szinten vagyok kb, sok évvel ezelőtt szerzett origo-s középfokú szintről visszacsúszva. Tehát alapgondolatok kifejezése és egyszerűbb bullshit érvelés megy, fordítás is valamennyire, filmeket pedig egyáltalán nem értek meg csak apró szövegrészleteket.

2022. márc. 14. 12:40
 6/25 anonim ***** válasza:
90%

Mondjuk használni kéne a nyelvet a gyakorlatban. A külföldön dolgozók erre sok esetben rákényszerülnek.

Az intelligenciád teljesen normális, ha magas IQ kéne az angolhoz, akkor itthon is alig beszélné valaki.

2022. márc. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
90%
Azzal hogy mondod, hogy Budapesten minden fiatal beszél angolul, ezzel vagy kijelented, hogy minden fiatal okosabb budapesten, mint vidéken, hiszen ők meg tudtak angolul tanulni, ami hülyeség; vagy ellentmondasz magadnak, hiszen itt valahogy sikerült mindenkinek megtanulni angolul, annak is akinek nincs hozzá képessége.
2022. márc. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
3: nem, nem a munkájukra, és/vagy a végzettségükre gondoltam.
2022. márc. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
67%

Minden képességgel kapcsolatban előfordul, hogy valakinek több vagy kevesebb van, mint másoknak. Ez a "rasszizmus" ez sok területen el van ismerve, például a sportoló is azért nyer díjat, mert gyorsabb vagy ügyesebb másoknál, de azt nem szabad tulajdonképpen mondani, hogy mások lassúak vagy bénák. Értelmes jogrendszer elismerné ez nyelvtudásnál is. Vannak buta emberek, akik tagadják, hogy lenne nyelvérzék, ide a gyakorira különösen sok jut. Miközben már kb 70 éve kutatják, először tán az USA hadseregének megbízásából, a kettedik véhá után, mikor világhatalom lett Amerika. Azonban egészen végletes példáktól eltekintve a nyelvtudásra, mint tanulás által megszerezhető képességre, is az érvényes, amit a műegyetem rektora mondott 40 éve évnyitón: ide kérem a tehetség és a szorgalom szorzata kell, azaz nem lehet leülni és nyávogni, hogy ja, ez nekem nem fekszik, hanem kétszer, ötször vagy tízszer annyi munkával el lehet érni egy szintig - középfokig nagyjából bizonyosan.

(Na persze, a mondás értelmezéséhez már azt is tudni kéne, mi a különbség a szorzat és az összeg között. :D )

2022. márc. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
53%
Nekem a kiejtés nem megy, a 11 évesem szerint is katasztrofális, meg ha beszélnek hozzám, az látnom kell, hogy írják, mert nem értem. Ez van, nincs mindenkinek nyelvérzéke, már beletörödtem, hogy soha nem fogok senkivel csevegni angolul.
2022. márc. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!