Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kell kiejteni a "Cathed...

Hogyan kell kiejteni a "Cathedral" angol szót?

Figyelt kérdés

Több, mint tíz kiejtést találtam hozzá az interneten.


Leírnátok, fonetikusan ti hogyan mondátok?


2022. márc. 22. 14:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
90%

6: de hogy jött ide az amerikai?


Én alapból az angol kiejtést javasoltam.

2022. márc. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

6: "nem az a cél, hogy megtanuljak amerikaiul, hanem az, hogy megtanuljak angolul"

Rossz hír: ez a pösze sz épp úgy létezik a brit angolban, mint az amerikaiban. Bár a britben kibontakozóban van egy trend, hogy egyre többen kezdik f-nek ejteni, szóval ha gondolod, ejtsd köfídröl-nek vagy köfídzsröl-nek (merthogy a dr-t gyakran dzsr-nek ejtik)

2022. márc. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
az nem egy "furcsa szo", az a fonetikus abc. es igen, nekem tanitottak altalanosban es kozepiskolaban is. eleg alapveto mikor az ember olyan nyelveket tanul amiknek nem tudja magatol kitalalni a kiejteset
2022. márc. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

#13


Hamar eljöttem nappali középsuliból, estis lettem. De nappali 9.-ben bizonyosan nem tanították a fonetikus ABC-t.


Estin a tanárnő által használt tankönyvem van, de abban sincs ilyen, helyette szó szerint írta át a szavakat.


Gondolom, erős nappali gimnáziumban van fonetikus ABC oktatás.

2022. márc. 22. 15:55
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
akkor ez egy remek alkalom hogy megtanuld. amugy nem volt eros se az altalanos se a kozepiskolam, sima videki porfeszek volt mindketto (amit nyilvan nappalin vegeztem , nem vagyok se troger se leanyanya hogy ne nappalin vegezzem a kozoktatast)
2022. márc. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

#15


Szóval szerinted én is tróger vagyok, mert mert estire kerültem. 😂

2022. márc. 22. 16:01
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
mi masert ne vegezted volna el nappalin? 14-16-18(amikor meg ez volt az iskolakotelezettseg) evesen az a dolgod hogy tanulj. semmi mas
2022. márc. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

#18


Ha tudtam volna tanulni, valószínűleg nappalin végeztem volna el a gimnáziumot. Nem tudod, hogy mi volt a háttérben, amiért kiestem a nappali oktatásról, de nem is fogok neked magyarázkodni. Másrészt estin sem mindenki tróger, ott is helyt kell tudni állni.


Viszont megkérlek, hogy ne írj ide többet, mert egy ilyen embertől nem kell segítség.

2022. márc. 22. 16:13
 19/19 A kérdező kommentje:
Vagyis #17
2022. márc. 22. 16:13
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!