Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha van német középfokú nyelvvi...

Ha van német középfokú nyelvvizsgám elfogadják a fősulikon, úgy, h. nem kell bejárnom arra az órára?

Figyelt kérdés
2010. szept. 14. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Csakis az adott egyetemen tanító tanártól függ, tőle kérdezd meg, hogy kiváltja-e, mert ez még egyetemen belül is változó.
2010. szept. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szerintem úgy biztos nem, hogy felveszed az órát, kapsz érte kreditet, közben pedig nem jársz be. ez nem középiskola.

olyat viszont biztos lehet, hogy egyszerűen nem veszel fel nyelvet, mert pl. nálunk is szabadon választható a nyelv, és fel lehet helyette venni más tárgyat is. de ez szerintem buta dolog, mert azért az, hogy van egy középfokú nyelvvizsgád, még nem azt jelenti, hogy nem tudnál többet tanulni abból a nyelvből. ráadásul, ha nem használod, még azt is elfelejted, amit eddig megtanultál. vagy legalábbis kiesel a gyakorlatból.

2010. szept. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

nem mindenhol szabadon választható, nálunk 4 félév kötelező, ha nincs nyvizsgád

de ha van, kitöltesz egy kreditátviteli kérvényt, aláiratod a tanárral, beírja az 5-st, és megkapod érte a kreditet

nálunk így van

2010. szept. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen szakon tanulsz.

agráron és gazdászon kérik a középfokú szakmait addig 4 szakmaiból csak 2 válthatsz ki. Ha megcsinálod az első évben akkor nem kell. Agrár mérnökin én is így jártam.

2010. szept. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!