Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segitene valaki lefordítani?...

Segitene valaki lefordítani? S. and E (két név) are figuring on the greatest publicity campaign in the history of cement.

Figyelt kérdés

2022. ápr. 23. 20:10
1 2
 1/15 chtt ***** válasza:
100%

Esetleg: S. és E. a cement történetének legnagyobb kampányára készülnek (?)


(Gondolkodtam ezen a beton dolgon, amit korábban írt valaki. Nem vagyok szakember, nem is élek odakint, de a beton concrete - hamis barát :) -, és a Wikin oda is vagyon írva, hogy "cement" nem összekeverendő a "concrete"-tal)

2022. ápr. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Valójában nem tudni, de aki ezt mondja az egy Reklámszakma Rt vezetője.


Nem hinném, hogy hamis barátokról volna szó, mert az illető ömleng róluk.

2022. ápr. 23. 23:33
 3/15 chtt ***** válasza:
100%

Bocs, az én hülyeségem. A "hamis barátok" (false friends), azok a szavak, amelyek átvágnak, pl. a concrete szót, ha nem ismered, automatikusan konkrétnak hinnéd, vagy a petrolra rámondják, hogy petróleum, holott benzint tankolsz stb. Még egyszer bocs a félredumáért, csak a cement kapcsán elmélkedtem, nehogy félremenjen a fordítás.


"...mert az illető ömleng róluk"

Lehet, nem ugyanarra gondolunk, mert - ismersz, mint a rossz pénzt - ahogy utánakeresgéltem (tudod, szövegkörnyezet:), amit én találtam, ott nem hívhatják meg őket egyszerre, mert "They're not on speaking terms" (nincsenek beszélőviszonyban) -- vagy félreértettem valamit?


Mindegy jó fordítást, jó éjszakát.

:)

2022. ápr. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Na de akkor mi a végső változata a fordításnak?
2022. ápr. 24. 19:54
 5/15 chtt ***** válasza:
100%
Annál végsőbbet nem tudok, mint amit az egyes hsz-ben írtam.
2022. ápr. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Jó, de ők a város legnagyobb betonformázói.
2022. ápr. 25. 01:50
 7/15 chtt ***** válasza:
100%
Akkor írj beton történetét, bár a kettő szerintem kicsit sem ugyanaz, de ha eddig betont írtál, miért ne írhatnál most is azt?
2022. ápr. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Úgysem tudodik ki a cselekményben, nem is látni őket:D
2022. ápr. 25. 10:15
 9/15 chtt ***** válasza:
100%
Akkor oké. Hajrá, ügyi légy. :)
2022. ápr. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
:))
2022. ápr. 25. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!