Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Magyarországon létezik amerika...

Magyarországon létezik amerikai angol államilag elismert nyelvvizsga tanfolyammal? Hol? Nem akarok "Britt" angolt tanulni!

Figyelt kérdés

2022. ápr. 28. 22:41
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Hát azt én is nehezebben értem. 1,5 év után már alig van nekem különbség.
2022. ápr. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
*brit
2022. ápr. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt ugye vágod, hogy a nyelvvizsgán minden helyes választ elfogadnak? Az amerikai kifejezéseket, kiejtést és spellinget is...
2022. ápr. 29. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a 3as írja, egy nyelvvizsga bizottság el fogja fogadni bármelyik nemzeti sztenderd angolt. (Összesen hét van a világon.)

Maximum abba tudnak belekötni, ha következetlenül használod, kevered őket.

Megérteni viszont neked is kell mindegyiket. A hallás értési "magnós" részben általában többféle ejtésű angolt kell meghallgatni. (Pld a felvételen egy kanadai beszélget egy Új zélandival.)


Az írott részt is egyféle helyesírással és szókinccsel írd, vagyis ha akarod, amerikait, de akkor csak azt.

A szóbelin is nyugodtan használd az amerikai kiejtést, szóhasználatot.

2022. ápr. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Thunderfairy ***** válasza:
52%
Tanfolyam végén a tanfolyam elvégzéséről kapsz zárovízsgát és nem nyelvvizsga lesz. Úgy tudom hogy itt Magyarországon a brit kiejtést tanítják mindenkinek.
2022. ápr. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

Ez két külön kérdés.


Nyelvvizsgán nincsenek megkülönböztetve a nyelv különböző változatai, az angol az angol. De ez más nyelvekkel is így van, pl. én német középből ÖSD-t (osztrák) majd felsőből Goethét (német) csináltam, a vizsga szempontjából teljesen mindegy.


Ha célzottan amerikai angolt szeretnél tanulni, a legolcsóbb ha keresel egy anglisztika szakos, azon belül amerikanisztika szakirányos egyetemistát.

2022. ápr. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%
Végzős amerikanisztika specializációs egyetemistaként mondva, hatos, ha te azt hiszed, hogy az irodalomtanulás bármi alapot ad nekünk, hogy nyelvet tanítsunk, el vagy tévedve. Korrepetálni persze lehet, de nulláról? Nem. Arról nem is beszélve, hogy nekünk is tiszta vegyes a beszédünk...
2022. ápr. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%

#6 vagyok. végzős angol specializációs egyetemistaként mondva, hetes, nem tudom hol/mit tanulsz, de nálunk messze nem csak irodalomtanulásból áll a szak, és az amerikanisztikásoknak külön amerikai angol nyelvfejlesztés kurzusaik vannak. attól még hogy

neked konkrétan nincs affinitásod nyelvtanításhoz, másoknak van, és ahogy írtam, ez a legolcsóbb opció lehet egy nyelvtanulónak...

2022. ápr. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Pontosan ez egy összetett kérdés, akkor mondjuk egy tanárnak van joga kijavítani dolgozatban vagy órán vagy érettségin ha én amerikai szerkezettel mondok vagy írok valamit a témában?
2022. ápr. 30. 08:15
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen "amerikai szerkezet"-re gondolsz például? Szerintem kisebb a különbség az amerikai és a brit angol között, mint gondolod :)
2022. ápr. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!