Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » I have always wanted to be...

I have always wanted to be able to play football. EZ MILYEN SZERKEZET?

Figyelt kérdés

I have always wanted to be able to play football . EZ ÍGY HELYES?


Present Perfect + be able to, az nem így volna?

I have been able to want to play football.



2022. máj. 3. 15:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ha az a problémád, hogy a have meg a wanted közé besompolygott egy always, hát ez szokásos szerkezet.
2022. máj. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Nem, belekavarodtam.


Az segített, h:

I have always wanted - ez idáig a PP szek.

to be able to play football - képes legyek focizni.

Tehát így is fel lehet írni a PP+ be able to -t.


Olvastam, h a PP + be able to = have been able to

Ez alapján akartam összerakni azt a mondatot PP-ben, h

Mindig is szerettem volna focizni.

Így a felírt szerkezet alapján ez lett:

I have been able to want to play football. - DE EZT NEM ÉREZTEM HELYESNEK.

Hogy is lehetne ezt lefordítani magyarra??


Teljes mértékben még most se értem :D

2022. máj. 3. 16:48
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem érted, mert megint rosszul tagoltad, pedig írtam hogy lenne helyes... A wanted és a to be összetartozik. wanted to be, így helyes.
2022. máj. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Akkor ez miért egy tó be able to-s példamondatnál volt?
2022. máj. 3. 18:04
 15/17 anonim ***** válasza:
74%

Ha már tagolunk...

I have always wanted to

be able to

play football

2022. máj. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

I have always wanted to be able to play football.

Ide nem kell a been, mert az csak a be harmadik alakja lenne, DE itt van a wanted. Itt az veszi át a helyét. A want (akarni) igének a wanted a 2. És 3. Alakja.

Ha beleírod a wanted után a "to"-t, akkor az lesz a jelentése, hogy azt akartad. AZT, HOGY képes legyél rá. "Be able to"

Ha úgy írod, ahogy te átírtad:

I have been able to want to play football. Annak sajnos semmi értelme sincs. Azért nincs, mert ITT, ebben a sorrendben, ez azt jelenti, hogy te arra voltál képes (be able TO) (arra=to), hogy AKARJ játszani. Na most ennek így nincs értelme.

A present perfectben minden igét lehet ragozni, nem feltétlen kell bele a "been". Az egy ugyanolyan ige, mint bármelyik másik, csak egyes esetekben hangsúlyosabb a használata, mert több mindent jelöl pl. Időtartamot. (I have always wanted to). Az always is csak a folyamat hosszára utal, nem kell vele foglalkozni. A want ige után mindig jön a to, ami kijelöli, hogy mit akarsz. (Azt, hogy képes legyek játszani/ arra voltam képes, hogy mindig játszani akarjak->értelmetlen).

Be able to play->képes legyek játszani.


Így esetleg?

2022. máj. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Utolsó vagyok

Az utolsó kommentedre válasz:

Ha azt írod, hogy pp+be able to: have been able to. Na az helyes lenne, DE mást jelentene. :) Azt jelentené, hogy mindig képes voltam rá, hogy..stb stb.


A have been egy pp szerkezet, de ahogy fent is írtam, a been helyére bármelyik ige harmadik alakja mehet, sőt. Itt össze van vonva a történet. Itt a been az a be (able to) részéből jött. De itt változik a jelentés (!), azért, mert itt a be megy 3. alakba, szóval "befejezett lesz a jelentése". Te itt már képes is voltál rá. Ez önmagában helyes lenne, de ha te a kérdésben szereplő mondatot szeretnéd átírni, annak az a jelentése, hogy te csak szeretnéd, hogy...

Szóval te itt az akarást "csinálod már egy ideje", ->bemegy a been helyére.

I have (always) wanted to..

Azt, hogy képes legyek (itt a képesség (able/ability) a szerkezet része)

..be able to

To->mire?

Play football.


Ez egy nagyon jó dolog, hogy megakarod érteni, és érdekel is a hiba forrása, csak így lehet haladni, ha az ember érti is, hogy mit mond.


Remélem sikerült segíteni!

2022. máj. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!