Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németül vagy angolul a könnyeb...

Németül vagy angolul a könnyebb megtanulni?

Figyelt kérdés
2022. máj. 5. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Kinek mi. Az angol az elején könnyebb, a német meg pont ott nehezebb a sok névelő és ragozás miatt. Hasonlíts össze egy egy szeményes névmás vagy határozott és határozatlan névelő táblázatot. Ez az eleje. Aztán az angolnál jön vagy 36 igeidő, a németben meg van fele annyi.
2022. máj. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Embertől függ.
2022. máj. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

#1


Az angolban 12 igeidő van.

2022. máj. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

3 tudom. A poéták élhetnek túlzásokkal. :)


A németben akkor is csak a fele (sem).

2022. máj. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
De a németben vannak speciális szerkezetek pluszban. Az igeidők meg annyira nem bonyik.
2022. máj. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Angolt és németet is tanultam. Eleinte az angolt szerettem, a németet gyűlöltem, mert bonyolultnak találtam. 3x annyi idő alatt is harmadannyit tudtam németül, mint angolul.


Később muszáj volt megtanulnom németül is. Ma már azt mondom, a német baromi egyszerű, nagy részben baromi logikus, míg az angol egy nagy logikátlan katyvasz. Végül németből jutottam magasabb szintre.


Nyilván ez sem igaz teljesen, csak magamra vetítve. :) Tekintve, hogy testvéremnek a német az undorító, az angol meg csettintésre megy neki.

2022. máj. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xp ali ***** válasza:
100%
0-ról mondjuk középfokig angolul. Nincs annyi ragozás, der-die-das. És filmeket is könnyebb angolul találni gyakorláshoz. Persze ha német barátaid vannak, akkor a német a jó döntés
2022. jún. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!