Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jó ha úgy kezdem a német...

Jó ha úgy kezdem a német nyelv tanulását, hogy megtanulok 2000-2500 szót, és csak utána megyek tanfolyamra?

Figyelt kérdés
2022. máj. 6. 15:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. máj. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
És mire mész a 2500 szóval, ha a nyelvtannak az alapjait sem ismered? Rossz ötlet.
2022. máj. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Német szavakat alapból nem lehet úgy tanulni, ha legalább alapszinten nem érted a nyelvtant, a sokféle alak és ragozás miatt.
2022. máj. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tanfolyamon gondoltam, hogy megtanulom a nyelvtant. Ott nem lehet? A szavakhoz a névelőt, többesszámot, tőhangváltást tanulnám meg.
2022. máj. 6. 16:25
 5/10 A kérdező kommentje:
A sein, haben ragozását, tárgyesetet, részes esetet tudom. Az iskolában németül tanulok, de nem nagyon haladunk. Ezért gondoltam így. A német tanár is ezt javasolta, hogy tanuljak szavakat, és menjek tanfolyamra.
2022. máj. 6. 16:29
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyébként Erwin Tschirner könyvéből tanulnám.
2022. máj. 6. 16:36
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A többi választ kiegészítve csak, szerinted arra a 2500 szóra meddig fogsz emlékezni? Egy nyelvet folyamatosan használni, ismételni kell (nem kötelezően szómagolásra gondolok, hanem arra hogy sokszor találkozol egy adott szóval), plusz egy szó különböző környezetben mást is jelenthet.
2022. máj. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

Ja, tehát akkor tulajdonképpen nem ezzel kezded a nyelvet, mint ahogy írtad :) Azért így kicsit más a helyzet. De továbbra is azt gondolom, hogy a nyelvtan nagyon fontos, főleg egy ilyen nyelvnél, mint a német.

A 2. voltam.

2022. máj. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
de minek rengeteg időt szómagolással tölteni, ahelyett hogy egyből nyelvet tanulnál a nyelvtanfolyamon? felesleges pótcselekvés.
2022. máj. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden ember másképp tanul, ezért nincs egységes recept (legfeljebb olyan, ami a többségnek bejön). Én hasonlóan tanultam, mint te: külön a nyelvtant, és külön a szavakat, nagyon intenzíven, majd utána kezdtem aktívan használni a nyelvet. Nekem nagyon bejött, jól haladtam, és azóta Goethe GDS (C2-es) nyelvvizsgát tettem (ehhez nyilván kellett pár év).

Nem mindenkinek ez a legjobb módszer, ezt ki kell tapasztalni, hogy milyen módon haladsz a leghatékonyabban.

2022. máj. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!