Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol vizsgán ha kérik, hogy...

Angol vizsgán ha kérik, hogy betűzzem a nevemet, akkor az ékezetes betűt hogy kell mondani?

Figyelt kérdés
Nekem van "Á" betű a nevemben. Mondhatom ilyenkor "A"-nak? Vagy hogyan kell mondani angolban? Pl hogy "A betű ékezettel"?

2022. máj. 13. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Persze, Á helyett mondj A-t.
2022. máj. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges hozzátenni hogy (pld) accented, angolul egyszerűen figyelmen kívül hagyják a betűk tetején levő "kis idegesítő izémizéket".


Ha például franciából, vagy más nyelvekből átvett, de angolban használt szavakat (fiancée, naïve, cafè, crêpe, Zoë, stb.) kell betűzniük, akkor sem mondják sehogy, hogy mi van a tetején, mint ha ott se lenne.

2022. máj. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, angol nyelvvizsga, angol hasznalat van.
2022. máj. 14. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :)
2022. máj. 14. 15:41
 5/6 Thunderfairy ***** válasza:
0%
Én úgy tudom hogy a nevedet mond magyarul rendesen. Mivel magyarok vagyunk így a nevünket is magyarul kell mondanunk.
2022. máj. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
5, a kérdés arról szól, hogyan kell ANGOLUL BETŰZNI a nevet. Az angol ábécében nincsenek ékezetes betűk, tehát a legközelebbi/leghasonlóbbat mondhatjuk.
2022. máj. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!