Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen könyvet ajanlotok...

Milyen könyvet ajanlotok angol kozepfokhoz? Es milyen egyeb tanaccsal tudtok ellatni?

Figyelt kérdés

Udv

Ugy 1-1,5 even belul szeretnek angol B2 nyelvvizsgat tenni.

A1-A2 kozott allok, s sajnos nem szeretek nyelvet tanulni,de ezen kepes vagyok változtatni. Tanarra nincs pénzem, igy marad az internet, konyv, gyakorlás. Kerdes:

Melyik nyelvvizsgakozpontban lehet a legkonnyebben megszerezni a B2 nyelvvizsgat? Azert szeretném mar most eldonteni, hogy melyik kozpontban szeretnek vizsgazni, mert celzottan olyan könyvekbol szeretnék felkeszulni. Lattam, hogy origo nyelvvizsgas konyv egy rahedli van a Libribe. Az origorol mit gondoltok?

Illetve milyen olyan konyvet ajanlotok (termeszetesen nem egyre gondoltam), melynek tartalma:

- B2-re leszukitett nyelvtan

- Gyakorlasra szant könyv

- szókincset megalapozo konyv, amely kifejezeseket is tartalmaz.

Egyuttesen 5-6 konyvet is veszek,ezen nincs hangsuly.

A nyelvtan elsajatitasa utan kezdenek neki először konyvtarbol kihozhato könnyitett olvasmanyokkal, azokat egeszen jol ertem (600 szavasig bezarolag). A youtubeon A2-tol felfele hallgatnek szövegeket, elso korben. Minden uj szot, kifejezest e kozben szotaroznek, tanulnek.

Az elo beszedet a lakotarsammal tudom gyakorolni, akinek felsofokuja van angolbol, de tanítani nem tud, viszont ha valamit rosszul mondok azt ki javítja. :D

Nagyjából ez a terv.

Esetleg (a konyveken kivul) milyen javaslattal tudtok ellatni meg?

Koszonom elore is a segitseget! :)



2022. máj. 20. 23:24
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Meg annyi: az angol minden masodik napra tudom utemezni, H-Sze-P 1,5 orat tudok ra szanni, V pedig 2*1 orat. A koztes idokben maximum beszelve tudom hasznalni angolul beszelo barátaimmal, egyeb modon gyakorolni nem lesz lehetőségem, mert vagy dolgozom, vagy magyarul tanulok olyan targyakat, amiket igen eros angollal lehetne angolul tanulni... :D
2022. máj. 20. 23:27
 2/19 A kérdező kommentje:

Meg arra is gondoltam, hogy nemes egyszeruseggel rakok egy emelt erettsegit jovo majusban, vagy talan októberben, attol fugg hogy haladok, es ha ott 60%-ot érek el az ad egy komplex B2 vizsgat, amit a diplomahoz es pl allasinterjun is elfogadnak az Oktatasi Hivatal tajekoztatasa szerint. Ott van egy rakat anyag, meg sema ami alapján talan konnyebben fel lehetne keszulni mint a szamomra teljesen ismeretlen nyelvvizsgakra.

Errol mit gondoltok?

2022. máj. 20. 23:30
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Én origóztam, bár németből, de egész könnyű volt. Elsőre átmentem, úgy , hogy fél éve tanultam a németet. Sőt lehet használni írásbelin szótárat végig, ami hatalmas előny.


Angolból a Színes kérdések és válaszok B2, illetve a 1000 kérdés könyveket találom hasznosnak szókincsépítés céljából. Nyelvtant pedig a Kis angol nyelvtan c. könyv szuper szerintem.


Az emelt angol (olyat is csináltam) egy picivel szerintem nehezebb, mint mondjuk egy origo nyelvvizsga, de az sem lehetetlen. Visszamenőleg egész sok érettségi feladatsor van feltöltve, ha begyakorlod a feladatok típusait, nem lesz vele májusig gondod.

2022. máj. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is a Dohár-féle Kis angol nyelvtanból tanultam meg egy nyár alatt a nyelvtani részt, én is csak ajánlani tudom. B2 és C1 között nincs különbség a nyelvtan tekintetében: B2-re is a teljes angol nyelvtant ismerni kell.
2022. máj. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, akkor ezeket fogom beszerezni:) És a szókincsre milyen könyvet tudtok ajánlani? Nincs ilyen lebutított 3-4 ezer szavas szótár, vagy bármi ilyen? Meg a kifejezésekkel vannak gondjaim, ezért lenne jó valami olyan szókincsfejlesztő, melyekben kifejezések is vannak. Esetleg ilyesfélét tudtok ajánlani?:)
2022. máj. 21. 09:52
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire megy jól a fordítás? Ha nem annyira szereted, vagy jobb ha nem kell vàltogatni két nyelv között, akkor inkàbb egynyelvű nyelvvizsgàt javaslok. (Tovàbbà az origót csak itt fogadják el, külföldön nem.)
2022. máj. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom egyelore felmerni, hogy mennyire megy jol a forditas. Mi az a nyelvvizsgakozpont ahol nem olyan nehez nyelvvizsgat szerezni, de elfogadott (majdnem) mindenhol?
2022. máj. 21. 12:29
 8/19 anonim ***** válasza:
Angol szokincs ( leggyakoribb 4000 szo, peldamondatokkal): [link]
2022. máj. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"Nem tudom egyelore felmerni, hogy mennyire megy jol a forditas."

Azt elég egyszerű felmérni. Ha előkaparok olyanokat, és egyszer ráérünk mindketten, akkor bemásolok ide a 600 szavasok fölötti kategóriából kivágott mondatokat, mondjuk 15-öt, és mondjuk 10 percen belül megírod a magyar megfelelőket.

Mert ugye ha netán ismert műről van szó, meg nincs ellenőr, akkor az ember csak azt hiszi, hogy érti.

2022. máj. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok. Nekem az a véleményem, hogy ha még a1-a2 a szinted akkor még NE nyelvvizsgára felkészítő könyvből tanulj, hanem sima nyelvkönyvből. Így azt is fogod látni, hogy NEKED mi megy jobban, rosszabbul.
2022. máj. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!