Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érettségin angolt, vagy...

Érettségin angolt, vagy németet válasszak? Melyik könnyebb? Nem beszélem egyik nyelvet sem. Nem is szeretném megtanulni egyiket sem, csak az a lényeg, hogy legyen érettségim.

Figyelt kérdés
2022. máj. 21. 10:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Remek hozzáállás... Angol könnyebb azon a szinten, hogy meglegyen a 2-es. De akár változtathatnál a hozzáállásodon, és magadra is szedhetnél NÉMI angol nyelvtudást. Az úgyis mindig jól jön.
2022. máj. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Angol könnyebb. Német nyelvtana macerásabb és a kiejtés is nehezebb. Úgy mondom, hogy a németet 8 évig tanultam.
2022. máj. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Általában az angolt tartják könnyebbnek, de nekem az a nehezebb. A német nyelvtan, bár nehéznek tűnik, de rendszerezett. A kiejtés meg szerintem az angolban nehezebb. Tény azonban, hogy az angol hasznosabb.

N

2022. máj. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Egyébként, ha meglenne a kettes, akkor mennyire tudnám beszélni az angolt. Például nyaraláshoz elég lenne? Vagy ez egy olyan szint, amivel semmire sem megyek?
2022. máj. 21. 12:52
 5/10 A kérdező kommentje:
Pont helyett kérdőjelet szerettem volna rakni.
2022. máj. 21. 12:53
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a korábbi évek feladatsorait (oktatas.hu). Ha még nem beszéled egyáltalán, akkor kezdd el mielőbb tanulni, mert egy nyelvet nem lehet az utolsó pillanatban "bemagolni" (még akkor se ha csak a kettes a cél).


Nyaralás kicsit más tészta, a hasznos kifejezésekhez elég felcsapni egy úti zsebkönyvet, vagy google fordítózni. Az érettségin többféle témakörrel kapcsolatban otthon kell lenni. De minden fent van az oktatas.hu-n

2022. máj. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
az érettségi kettes azt jelenti, hogy alapfokon se igazán tudsz... tehát valódi nyelvi közegben nem lesz jó túl sok mindenre, de ha elég hangosan mondod magyarul amit akarsz, akkor rájönnek, hogy ez is egy ilyen turista-hülye, és ha van magyar a személyzetben, odahívják, mert úgy gyorsabb megszabadulni tőled.
2022. máj. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A német kiejtésével mi a gond? szerintem könnyebb mint az angol. Plusz a németben kb egy betű vagy betűpár nagyjából mindig ugyanaz, míg angolban teljesen összevissza ejtenek mindent pl dead bead vagy bear dear.


Én személy szerint az angolt javaslom, ezen a szinten egyszerűbb. Meg hasznosabb is.

2022. máj. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Van ismersom, aki úgy ment át, hogy kb. egy mondatot sem tud összerakni. De az írásbelin átcsúszott, a szóbelire meg bemagolt pár mondatot. Erre a helyedben nem alapoznék semmilyen tudást.
2022. máj. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
83%
Tapasztalatból mondom, hogy semennyire. Ötös lett az angol érettségim, a szóbelire is ötöst kaptam, de egy éles helyzetben egyátalán nem tudnék megszólalni. Ez a találékonyságtól függ inkább, nem a tudástól
2022. máj. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!