Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik fajta NÉMET nyelvvizsgá...

Melyik fajta NÉMET nyelvvizsgát ajánljátok?

Figyelt kérdés

Lehetőségem van vizsgázni goethéből, rigó utcaiból és pannonosből.

Közép szinten szeretnék vizsgázni és nem tudom eldönteni h melyikből lenne érdemes. Melyik mi miatt előnyösebb, melyik könnyebb, nehezebb, melyiket ajánljátok? Saját véleményetek, tapasztalatotok van valamelyikről?

A választ előre is köszönöm!

ÜDV Mindenkinek!


2010. szept. 18. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem a Rigó Utca vált be. ECL-en kivéreztem, de az sikerült. Többit nem ismerem, de ez könnyebb annak, akinek jó a nyelvtana.
2010. szept. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Aki a goethen átmegy az tényleg tud németül, mert tudtommal ez az egyik legnehezebb, viszont azt tuti mindenhol elfogadják.
2010. szept. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szia!

A Goethe egy német székhelyű vizsga, a világon mindenhol (el)ismert, egynyelvű, tehát nem tartalmaz fordítási feladatot és nemzetközi bizonyítványt is ad. Egyetlen hátránya, hogy elég húzós az ára..


Az Origo az egyik legnehezebbnek, a Pannon pedig az egyik legkönnyebbnek mondott magyar székhelyű vizsga, nem ad nemzetközi bizonyítványt, mindkettő tartalmaz fordítási feladatot, de persze olcsóbbak valamivel az egynyelvű vizsgáktól..


Itthon a felvételinél, a diplomához és munkahelyeken is elfogadják mind3 vizsgarendszerben tett nyelvvizsgát, külföldön a Goethe verhetetlen, de a másikok is 'érnek valamit'.

Én a Goethe-t választanám.

2010. szept. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én csak barátnőm véleményét tudom írni. Osztrák férjétől tanult meg németül. Az origón kétszer meghúzták, ÖSD-n majdnem maximális ponttal ment át.

És amúgy tök jól beszél németül, mindenféle hivatalos ügyet is hebegés-habogás nélkül, magabiztosan intéz, tehát tud németül.

2010. nov. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én ezekből a típusokból nem vizsgáztam.

Most márciusban csináltam meg a középfokút. Telcre mentem, elsőre meglett. A szóbeli része szerintem a legkönnyebb mindegyiknél. Szimpatikus volt még az ÖSD írásbelije, de ismerőseim is mind Telcre mentek, ezért engem is rábeszéltek. Nem bántam meg.

2010. nov. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

TELC, Geothe, ÖSD mind külföldi székhelyűek, az utóbbi osztrák, előbbiek németek. Színvonalas vizsgák és adnak nemzetközi bizit is, ez nem lebecsülendő ha külföldön kapsz munkát vagy bármit.

Én Goethe-t tennék, az verhetetlen, az az elsőszámú német nyelvvizsga, az ÖSD se rossz, a TELC balhésabb, de nem vészes.

www.nyak.hu keresd meg a vizsgák mintafeladatait, és készülj fel arra, ami neked a legszimpibb! :)

2010. nov. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A pannont semmiképp se mer azzal kb kiröhögnek ha külföldre akarsz menni. itthon nem számít de a goethe-nek nagyon örülnek bel- és külföldön is egyaránt.

Én origóra akartam menni, mert nagyon jó vagyok nyelvtanból fordítani is jól tudok viszont a magnó nem az erősségem. De hallottam h mennyire szivatós, a tesómat 2x meghúzták. Ezért ÖSd-re megyek. Az ÖSD és a Goethe nagyon hasonló, de talán a goethe picivel nehezebb.

2010. nov. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!