Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki szakmát tanul, az miért...

Aki szakmát tanul, az miért az angol nyelvet tanulja a német helyett? Angollal, hogy helyezkedik el? Szerintem sehogy.

Figyelt kérdés
2022. jún. 5. 19:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Angollal simán el lehet helyezkedni még Németországban is. Tetszik, nem tetszik de az angollal többet érsz mint a némettel.
2022. jún. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Angollal, egy csőszerelő például hol helyezkedik el Németországban? Én még olyan hirdetést nem láttál, ahol elfogadták volna az angolt. Itt nem csak a csőszerelő szakmára gondolok.
2022. jún. 5. 20:06
 3/17 A kérdező kommentje:
*Láttam.
2022. jún. 5. 20:06
 4/17 anonim ***** válasza:
53%

Azt nem írják külön, hogy az angolt IS elfogadják, de Németországban gyakorlatilag mindenhol elboldogulsz az angollal is.

VISZONT némettel CSAK német területeken jutsz valamire, angollal meg bárhol.


Egy elgondolkodtató kérdés számodra: ha elég lenne a német, miért tanulna minden német angolul is???


Egy csöszerelönek meg elég, ha el tudja végezni a munkát, nem kell igazan beszélgetnie.

2022. jún. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%
Angollal bárhol el tudsz helyezkedni (még Németországban is), némettel csak kevés helyen (Németország, Ausztria meg Svájc egyes részei), máshol nem.
2022. jún. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudsz elhelyezkedni Németországban angollal, a legtöbb helyen NÉMET nyelvet várnak el elsősorban.
2022. jún. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
37%

Német nyelvterületen az angol szinte fölösleges, mert a főnök németül fog veled beszélni.


Az angol arra jó, hogy ne nézzenek hülyének, lássák, hogy beszélsz egy idegen nyelvet. De ennyi. Aki Németországban akar dolgozni, annak B2 német kell.

2022. jún. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Thunderfairy ***** válasza:
Az angol a hasznosabb nyelv. Az egész földőn mindenhól beszélik. Pont eszembe jutott a régi meos munkatársam. Kiment a fiújával görögországba. A srác tökéletesen beszéli a németet. Hár kitörölhete a németel mert mindenhól angolul kellet volna beszélniűk. Úgyanigy jártak a tesomék is. Ott a férje beszél németűl. Kimentek Horvátországba ketten. Semmit nem tudtak kezdeni a némettel mert a spanyol mellett az angol kellet. TEHÁT AZ ANGOL A JOBB.
2022. jún. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

#8


Mégegyszer: a főnök NEM fog veled németül beszélni!


Német nyelvterületen a főnök németül fog beszélni, nem a angolul. Veled ellentétben, nekem volt német főnököm.

2022. jún. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Pontosabban:


*a német főnök NEM fog veled angolul beszélni!


#9 voltam

2022. jún. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!