Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerdán emelt angol szóbelim...

Szerdán emelt angol szóbelim lesz , nagyon izgulok elég darabosan beszélek angolul és a szókincsem se a legjobb, az irasbelim 62 pont lett. Szerintetek sikerülhet?

Figyelt kérdés

2022. jún. 6. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Sikerülhet.
2022. jún. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Valami ötlet esetleg mit érdemes még atneznem?
2022. jún. 6. 18:36
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem most már az a legfontosabb, hogy azt, amit tudsz tudd aktívan és jól használni és ne új dolgokat tanulj hozzá. (Persze az is jól jöhet.) Próbálj a tételekről magadtól beszélni szótár meg segítség nélkül.
2022. jún. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%

Szia!

Szerintem az érvelésre gyakorolj be pár mondatot, ami biztosan helyes, és nem a legegyszerűbben van megfogalmazva. Például ezzel az állítással nem értek egyet, sokmindent lehet felhozni ellene, ilyesmi. vagy ezzel az állítással teljesmértékben egyet értek. Lehet, hogy már erre is adnak pontot. Érvelésnél mindenképp csak egy dolog mellett érvelj, ne az legyen, hogy mellette is meg ellene is mondasz dolgokat. Lehet, nincs igazam, de szerintem inkább próbálj egyszerűbben fogalmazni, ha nem vagy biztos magadban, ne legyen az, hogy belekavarodsz, és nem értik meg, hogy mit szeretnél mondani.

Az utolsó az azt hiszem egy témáról beszélés, lesznek képek is, és arról kell beszélni? Erre válaszolj kérlek, mert nekem is kell (csak nekem németből).

Arra is be lehet gyakorolni mondatrészeket helyesen. Mondjuk a képen láthatunk: On the picture? nem tudom, hogy on van-e előtte, meg kell nézni, és tanuld meg, hogy az ilyesmiket tudd.

A vizsga előtt szerintem mindenképp vedd magad körül a nyelvvel. Nézz sorozatokat, vagy youtube videókat(a cut csatornán vicces videók vannak nagyrészt, nekem élvezet volt nézni, sztem nézd meg, hátha neked is tetszik) vagy olvass valamit (a rendes könyvekben vannak elég nehéz szavak is, azt lehet nem érdemes, de wattpadon vannak egyszerűen megfogalmazott jó sztorik. Csak vigyázz, nehogy valami túl szexuális sztorit olvass, nehogy azok jussanak eszedbe).

Szerda reggel próbálj nyugodt maradni, ne stresszelj nagyon, mert az emberek többsége stresszhelyzetben kevésbé jól teljesít. Tedd azt reggel, ha van időd, ami lenyugtat. Meleg fürdő, jóga, sport, kávézás, bármi.

Én ma olvastam kicsit és sorozatot néztem németül. Nekem honap lesz a szóbeli. Szerencsére az írásbeli jól sikerült, úgyhogy csak a 12%-ot kell elérnem, de picit félek.

Sok sikert neked!

2022. jún. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem biztos, hogy sikerülhet.
2022. jún. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen a 3.feladat az a képes feladat és arról kell beszélni, én eddig olyat néztem amin különböző életkorú emberek voltak és arról kellett beszélni hogy milyen fontos momentumok vannak egy ember életében stb.

Köszönöm a válaszod. Neked is sok sikert kívánok!

2022. jún. 6. 22:39
 7/8 A kérdező kommentje:

Túl vagyok az angolon, szerintem elég jó tételt húztam, az első feladat az volt hogy milyen látványosságokat mutatnék egy külföldinek, erről egész jól beszéltem. Aztán a vita az az volt hogy egy rock koncertnek nem ugyanolyan a kultúrája mint a Beethoven concertnek.

Én ez mellett érveltem bár sokmindent nem tudtam mondani, ott elég sokat kérdeztek is , nem ment jól a vita.

A képes feladat jó volt az arról szólt,hogy volt a képen étterem a másikon meg school cafeteria, és ezekről azt tudtam mondani hogy étterembe akkor járunk ha valamit ünneplünk stb erről már jobban beszéltem de itt is kérdezgettek azért . Szerintem jól sikerült. :)

2022. jún. 8. 11:04
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia

Vegul h sikerült?

2022. okt. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!