Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Én most egy magyar állampolgár...

Én most egy magyar állampolgársággal rendelkező 16 éves vagyok. Ha valahogyan szereznék egy másik (+1) állampolgárságot akkor lehetséges az, hogy magyar nyelvből tegyek nyelvvizsgát mint idegen nyelvből? Esetleg azt megtudnátok mondani, hogy tudok

Figyelt kérdés

más állampolgárságot szerezni?

Mik a kritériumok?


2022. jún. 12. 10:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%

ELÖSZÖR elköltözöl egy másik országba, ott addig élsz, amíg jogosult leszel az állampolgárságra, megszerzed azt.

UTÁNA ABBAN az államban tehetsz vizsgát magyar mint idegen nyelvböl.

2022. jún. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Ez egy marhaság.
2022. jún. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a világ minden nyelvvizsgája jelentkezéskor rákérdez az illető anyanyelvére. Az meg nem az állampolgárságtól függ.
2022. jún. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Én kettős állampolgár vagyok. Az egyik a magyar ami az anyanyelvem is, de az állampolgárságot csak tizen valahány évesem vettem fel. A másikból C1-em van.

Ha úgy akarnád, hogy pl. Romániai vagy és felveszed a magyar állapolgárságot és román nyelvvizsgát teszel az úgy működne. Így, hogy az anyanyelvedből tennél így szerintem kizárt.

2022. jún. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Félig olasz vagyok, olasz állampolgár. Nekem is eszembe jutott ez az opció, de lehetetlen, hidd el. 😂

Itt születtél, magyar vagy, magyar az anyanyelved, tehetsz nyelvvizsgàt magyarból, de teljesen felesleges. Nem mehetsz vele egyetemre, meg semmi haszna nem lesz.

2022. jún. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Magyar tanárnak? Vagy ha esetleg tennék felsőfokút magyar nyelvből és külföldön oktatnám?
2022. jún. 13. 10:52
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön van olyan ország, ahol oktathatsz magyart magyarként, de nyilván beszélned kell az adott ország nyelvét is. Olaszországban kb húsz éve még így volt tudtommal. Azóta nem tudok erről pontos információkat, lehet már változott, és szigorodott minden, mint itthon. Utána kell nézni.

Ötös válaszoló voltam.

2022. jún. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert ugye kb húsz éve még Olaszországban nem kellett tanári diploma ahhoz, hogy magyarként magyart oktathass, ha beszéltél mellette olaszul is egy bizonyos szinten (minimum olyan B2-es szinten szerintem).
2022. jún. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük fel, hogy élsz X évet kint, majd megszerzed az ottani állampolgárságot!

Ez feltételezi, hogy az adott ország nyelvét egy bizonyos szinten beszéled, ami lehet középfok vagy akár felsőfok is. Ebből a nyelvből tehetnél Magyarországon nyelvvizsgát, és ezt tudnád használni.

Abban az országban lehet, hogy levizsgázhatnál magyar nyelvből. De azt nem fogadnák el Magyarországon. Itthon az a prekoncepció, hogy egy magyar állampolgárnak magyar az anyanyelve. Ha kisebbségi vagy, és beszéled is a nyelvet, abból tehetsz Magyarországon nyelvvizsgát, és el is fogadják nyelvvizsgaként.

2022. jún. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha magyar, mint idegen nyelv tanár akarsz lenni, akkor egyetemeken van ilyen szak. Ha ezen lediplomázol, akkor taníthatsz magyar nyelvet külföldieknek.
2022. jún. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!