Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire durva a felsőfokú...

Mennyire durva a felsőfokú angol nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Jelenleg középfokúm van, kacérkodtam a gondolattal, mit kell tudni a felsőfokú nyelvvizsgáról? Fel lehet rá készülni Magyarországon élve, tanárral?

2022. jún. 15. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok embernek van felsőfokú nyelvvizsgája. Simán fel lehet rá készülni, nézz bele pár feladatsorba (minden nyelvvizsgaközpontnak van 1-2 megnézhető feladatsora), mennyire menne, mennyire érted stb. A fő hangsúly a szókincsen van.
2022. jún. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
12%

Na ne hülyéskedj. A felsőfokú angol nyelvvizsgázók szerintem legalább 90%-a soha nem élt tartósan angol nyelvterületen.


De készülni kell a felsőfokúra rendesen: úgy nagyjából arra számíthatsz, hogy heti 2-3 óra magántanárhoz járás plusz heti 8-10 óra önálló munka segítségével másfél-két év alatt juthatsz középfokúról felsőfokúra.

2022. jún. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez igazából a nyelvvizsgatípustól függ, számomra a language cert nagyon könnyű volt
2022. jún. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
16%

#2 voltam, és kíváncsi volnék, hogy akik lepontoztak, azok azért tették ezt, mert irreálisnak tartották a szerintem szükséges időráfordítás mennyiségét? Ha bárki elmegy angolból magántanárhoz, és megkérdezi a ráfordítandó időről, akkor (amennyiben korrekt az illető), nemigen fogja azt ígérni, hogy heti 2 magánórával egy év alatt eljuttatja középfokról felsőfokra. A legtöbben 2 évet mondanak ilyenkor. És igazából ez a reális, hacsak valakinek nincs ideje szuperintenzív nyelvtanulásra.


Már egy korábbi hasonló kérdésre is leírtam, hogy a nemzetközi nyelvpedagógiai szakirodalom szerint egy, angoltól eltérő nyelvcsaládba tartozó anyanyelvű, átlagos képességű embernek 900 óra tanulás kell a B2 szintről a C1 szintre jutáshoz, s ennek a negyede magánóra vagy nyelvtanfolyam kell legyen. Az pedig heti 10 órával számolva 90 hét. Nyilván vannak kiváló nyelvi képességű emberek, akiknek kevesebb is elég, de ez az átlagemberek szükséglete.

2022. jún. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Személy szerint az időt nem merném megsaccolni, inkább azt vitatom, hogy kell-e hozzá tanár. A közép és a felső közt inkább a szókincs a különbség, ahhoz meg nem kell tanár. A lányom 17, sose vett magánórát, csak a suliban tanult angolul és felsőfokon (C1) van pusztán amiatt, mert a szabadidejében olvas, filmezik, cseveg angolul (ez persze lehet hogy meghaladja a heti 10 órát). Az osztály többi része középfoknál jár.

Nálam is hasonló, 17 évesen lett középfokúm, utána soha többet nem tanultam angolul, bár azt meg nem mondom mikor értem el a felsőfokot (C2-t közelítem már). Sógorom ugyanez. Magyarországon élünk mind, sose éltünk külföldön.

2022. jún. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!