Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A have gotnak miért csak had...

A have gotnak miért csak had a múlt ideje got nélkül?

Figyelt kérdés
Jelen időben azt mondom, hogy I have got a car, de múltban csak annyit, hogy I had a car. A múlt időnél miért nem kell a got?
2022. jún. 15. 14:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

I bave got a car ott a get ige multidejet hasznalod.


Az I had a car az a I have a car multideje.

2022. jún. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Jelen időnél sem kell, hiszen az I have a car önmagában is ugyanazat jelenti, mint az I have got a car. Szóval inkább az a kérdés, miért terjedt el, hogy a got-ot is beleteszik. Erre kétféle válasz adható: 1) a got-nak nyomatékosító szerepe van, főleg amikor a have csak 've-re rövidül (I've got a car); 2) a have got valójában egy Present Perfect nevű igeidőben van, nem Present Simple-ben (mint az I have), és itt a got tulajdonképpen a get 3. alakja (nem múlt ideje, kedves #1-es!), és azt fejezi ki eredetileg, hogy 'kaptam/szereztem egy autót', és nyilván ebből logikusan született meg az a módosult jelentés, hogy most is 'van egy autóm'.
2022. jún. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Jó, most hogy harmadik alakja az majdnem multido.
2022. jún. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
mert jelenben se kell, mar a brit angolbol is kezd kikopni
2022. jún. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem értem teljesen. Úgy tudom, hogy jelenidőben kell a got. Csomószor javított ki a tanárom, hogy ne hagyjam ki a gotot, amikor mondtam például, hogy I have a cat but I haven't a dog.
2022. jún. 15. 15:19
 6/12 anonim ***** válasza:
nem kell, a tanar gorcsosen ragaszkodik hozza mert gondolom o is ugy tanulta hogy oda az kell, de addig nem jutott hogy anyanyelvi embereket hallgasson (jart mar egyaltala angol nyelvu orszagban?). tagadasban amugy helyes az i haven't a something is, bar en inkabb az idosebb korosztalytol hallom igy. alternativa persze az i haven't got es az i don't have
2022. jún. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nyugdíjas a hölgy és otthon tart magánórákat. Ha jól tudom orosz szakos volt régen.
2022. jún. 15. 15:25
 8/12 anonim ***** válasza:
persze hogy az volt, amikor az a korosztaly tanult, meg nem tanitottak angolt. a rendszervaltas utan kepeztek at oket, nekem is volt ilyen tanarom. ha koti az ebet a karohoz, engedd el, neki evtizedek ota kell oda az a got, az mar neki ott is marad. de te mostmar tudod hogy egyaltalan nem kotelezo, es a nyelvvizsgabiztosok, erettsegiztetok es angolok is tudni fogjak hogy helyesen beszelsz
2022. jún. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én sem vagyok már fiatal őszintén szólva, úgyhogy elnézést, ha bugyuta volt a kérdésem. Csak a logikát próbálom keresni.
2022. jún. 15. 15:30
 10/12 anonim ***** válasza:
nem volt bugyuta egyaltalan, ertheto hogy egy kezdot ez megzavar :) sok sikert a tanulashoz!
2022. jún. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!