Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt érettségis nyelvizsga...

Emelt érettségis nyelvizsga vs nyelviskolás nyelvizsga?

Figyelt kérdés
Előbbi sokkal könnyebb. Van valami különbség köztük ezen kívül?
2022. jún. 17. 01:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugye nem magyarból akarsz nyelVVizsgát? :)
2022. jún. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Esetleg a kérdésre is tudsz válaszolni ostoba troll?
2022. jún. 17. 20:34
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

az emelt nyelvi érettségi nem nyelvvizsga, hanem ha valahány százalék felett (60 70 vagy 80, nem tudom fejből, olvass utána) teljesíted, kapsz egy extra papírt, ami magyarországon középfokú (B2) nyelvvizsgának számít a felvételinél a pluszpontoknál*, meg a diploma kézhezkapásához. más országokban nem számít semmit, mert csak egy extra papír a hivatalos bizonyítvány mellé.

a nyelvvizsga ezzel szemben egy olyan dokumentum, ami világszerte elismert, és azt mutatja, hogy bizonyos nyelvet bizonyos szinten tudsz. és ez a világon mindenütt egyforma, tehát mindenki tudja, hogy adott szinten mit várhat tőled, nagyon praktikus dolog.


*de ha az érettségis nyelvvizsgával egyenértékű papír pluszpontjait viszed, nem kapsz ugyanazért az érettségiért emelt pluszpontot is.

2022. jún. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Aha értem köszönöm
2022. jún. 17. 22:09
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

"az emelt nyelvi érettségi nem nyelvvizsga, hanem ha valahány százalék felett (60 70 vagy 80, nem tudom fejből, olvass utána) teljesíted, kapsz egy extra papírt"

Nem, nem kapsz extra papírt. Maga az érettségi a nyelvvizsgabizonyítványod is egyben.


"a nyelvvizsga ezzel szemben egy olyan dokumentum, ami világszerte elismert"

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Nem! Van olyan Magyarországon akkreditált nyelvvizsga, amelyet más országok nem ismernek el - főleg nem egy másik országban működő vállalkozás nem kötelezhető rá, hogy márpedig elismerjen bármit! Ha én egy pl. Ausztriában működő vállalkozó vagyok, simán dönthetek úgy, hogy nekem hiába lobogtatod az X típusú, amúgy valóban világszerte sok helyen elfogadott nyelvvizsgádat, én Y típust kérek, ha azt akarod, hogy munkát adjak neked.


"bizonyos nyelvet bizonyos szinten tudsz. és ez a világon mindenütt egyforma, tehát mindenki tudja, hogy adott szinten mit várhat tőled, nagyon praktikus dolog"

Arra gondolsz, hogy A1, A2, B1, B2, C1 és C2 szintek vannak - csakhogy ez nem az egész világon van így kategorizálva, hanem csak az EU-ban...

2022. jún. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Emelt érettségis nyelvizsga vs nyelviskolás nyelvizsga?

Előbbi sokkal könnyebb."


Nem nyelviskolás, hanem nyelvvizsgaközponti nyelvvizsga a másik (vannak olyan nyelviskolák, ahol lehet nyelvvizsgázni, de nem csak nyelviskolákban lehet, hanem a nyelvvizsgaközpont bármelyik vizsgahelyén is, ilyenek pedig nem csak nyelviskolákban léteznek, hanem pl. némelyik általános iskolában meg középiskolában is).


Nyelvtanárok közül sokan épp azt mondják, hogy az emelt érettségis a nehezebb. De szerintem - és én is nyelvtanár vagyok, ha ez számít - ugyanolyan nehéz mindegyik, hiszen B2 nehézségűre vannak kalibrálva mind, mármint az akkreditáltak. Az érettségis max. azért "nehezebb", mert azt a tanulmányaid alatt csak egyszer próbálhatod meg, nyelvvizsgaközpontba viszont akárhányszor mehetsz, ha nem sikerül; meg azért, mert annak a százalékos eredménye is fontos lehet a vitt pontok szempontjából, vagyis nem mindegy, hogy épp csak megvan a 60%, vagy 95%-os lett-e az emelted, míg a nyelvvizsgaközpontban tett nyelvvizsgánál csak az számít, hogy megvan-e vagy nem, tehát nem baj, ha csak 60%-os. A feladatok nehézsége összességében ugyanolyan mindegyiknél, csak a feladattípusok mások és mások.

2022. jún. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
27%

akkor duzzogjál ötös, és legyél vele boldog.

tévedésben élsz amúgy, világszerte tudják mi ez a keretrendszer, és miután létező dolog, ezért elég könnyű adott ország viszonyaira konvertálni. mí az érettségis extra izé senkit nem izgat, főleg, mert nem B2es szintű, csak úgy sacperkábé rámondják.

ausztriában vállalkozó meg ugyanott vagy, mind gondolkodó ember, a saját kis tévképzeteidben. persze igen, van külön magyar "nyelvvizsga" is, ami egy rakat haszontalan f.s, de gondoltam egyértelmű hogy normális nyelvvizsgákról beszélünk. (a munkaadót ausztriában meg pont nem érdekli, hogy melyik nyelvvizsgád van, mert mind ugyanannak a keretrendszernek felel meg. tehát a hisztid alaptalan és béna is)

2022. jún. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%

"nem B2es szintű, csak úgy sacperkábé rámondják"

Ezt honnan veszed?

És akkor ezzel az erővel a többiről miért hiszed el, hogy valóban B2 szintű?

2022. jún. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!