Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak hatékonyan...

Romanov8 kérdése:

Hogyan tanuljak hatékonyan nyelvet? Nyelvtanulási modszerek?

Figyelt kérdés

Abban segitsetek nekem, hogyan tudok jól és hatékonyan nyelvet tanulni?

Milyen modszert ajánlanátok, hogy ne magolásnak éljem meg a nyelvtanulast?



2022. jún. 18. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen szinten vagy most?
2022. jún. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Párszor már leírtam, és mindig lepontoznak, de megpróbálom még egyszer.

A magyar iskolák világutolsók a nyelvoktatásban. És szerintem kb. mindenki tudja mit csinálnak rosszul, de még mindig ugyanúgy csinálják, ahogy 30 éve velünk is. 30 gyerek ül egy osztályban, van egy tankönyv, olvasmány, nyelvtani feladatok, szódolgozat. A gyerek egy tanórán kb. egyszer jut szóhoz, akkor is annyira, hogy felolvasson a könyvből egy mondatot. Csodálkozunk, hogy ebből nem lesz működő nyelvtudás? Soha nem lesz az!

A nyelvtanulásban több különféle készség van, pl. az írott szöveg értése, a beszélt szöveg értése, a fogalmazáskészség és a beszédkészség. Ezeket egyesével mind-mind gyakorolni kell, mert pl. hiába érti valaki nagyon jól az írott szöveget, attól beszélni még nem fog tudni. Szóval az lenne a cél, hogy ezeket egyenletesen fejlesszük. Sajnos ez nem anyanyelvi környezetben elég nehéz, de szerencsére az internet világában már jóval több lehetőség van, mint a mi fiatalkorunkban. Szóval azon kívül, hogy tanulod a tankönyvet, nézz mindenképpen videókat a youtube-on, vannak kifejezetten nyelvtanulóknak készült podcastok, nyelvi magyarázatok. Aztán miután megnézted próbáld elmondani hangosan magadnak az adott nyelven, hogy mit is hallottál.

A lányom elég sokat nézi a youtube-ot, és elég jól beszél, és érti is a beszélt szöveget, nála meg pont az a baj, hogy az íráskészség megy nehezebben, mert ő meg azt nem gyakorolja.

2022. jún. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

🍏

Pl.

Hevesi Mihály: Autoritmia

2022. jún. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
#2, Nem csoda, hogy lepontoznak téged, hiszen hülyeségeket irkálsz. Én meg már párszor írtam rád válaszként, hogy pont azokból a könyvekből tanítanak Magyarországon, mint Szingapúrban vagy Rio de Janeiroban. Azok meg érdekes módon megtanulnak angolul. :D
2022. jún. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Weitz Teréz is ezzel foglalkozik, németről szól az oldala, a videói, de a tanítása a bantu nyelvhez is megfelelő. Szóval, bmelyik nyelvre. Én őt javaslom.
2022. jún. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!