Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz megcsinálni az...

Mennyire nehéz megcsinálni az Origo nyelvvizsgát, ha elég gyenge az angol tudásom? Sajnos olyan iskolákba jártam gimi előtt, ahol nem adták meg a kellő alapokat, de szerencsére nagyon jó tanárom volt gimiben, sikerült hozni a minimumot.

Figyelt kérdés

2022. jún. 18. 23:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Csinálj meg egy mintatesztet. Ha gyenge az angoltudásod, nyilván muszáj lesz rászánnod az időt és energiát hogy gatyába rázd. Puszta mázliból nem lesz meg a nyelvvizsga.
2022. jún. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%
Ha egy iskola nem adta meg az alapokat, Oke, de hogy amennyibe jartal, egyik sem? Valami itt nem stimmel. Lehet, hogy gimiben vegul is rajottel, hogy ideje lesz tanulni?
2022. jún. 19. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mit jelent nálad, hogy gyenge angollal? Nem mindegy, hogy épp makogsz valamit, vagy már majdnem középfokon vagy.


Az origó a könnyebb vizsgák közé tartozik, főleg, ha szeretsz fordítani és gyorsan tudsz váltani a két nyelv között, de a nyelvvizsgát ott sem fogják utánad dobni.

2022. jún. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
De még is milyen szinten van? Szerintem ha neki állsz, pár hónap alatt úgy ahogy fel lehet készülni egy nyelvvizsgára, ha nem a nullán vagy, és ha sürgős a dolog. Viszont ha nagyon minimális a tudásod, akkor oda több kell. Tényleg érdemes lenne egy mintatesztet csinálni, egy Origósat, de akár másmilyet is megcsinálhatsz "szintfelmérőként".
2022. jún. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

Az nagyon... Minél kevesebbet tudsz, annál könnyebb a vizsga! Ha semmit sem tudsz, akkor be se kell menned, kiküldik postán, hogy kiválóan megfeleltél.

Ilyen k* értelmetlen egy kérdést...

2022. jún. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szerintem az a biztos, ha tanfolyammal kezdődően megszerzem az alapokat és teszek egy alapfokút, majd onnan továbbmegyek középre. Az érettségire segítettek kidolgozni a tételeket, így volt pár alap szöveg, amiket úgy-ahogy meg tudtam jegyezni, de önállóan nem tudnék beszélni. Írásban is nehezen értem meg a szövegeket.
2022. jún. 19. 17:59
 7/9 anonim ***** válasza:
Azt is nézd, hogy tényleg az origót akarod-e. Lehet egy egynyelvű jobban menne neked (ha oda eljutsz).
2022. jún. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az angoltanárunk is az Origót javasolta és nekem is ahhoz vannak könyveim, ezért gondoltam, hogy így csinálom.
2022. jún. 19. 18:30
 9/9 anonim válasza:

Az origo habár kétnyelvű, de a feladatok hosszúsága miatt nem mondanám túl könnyűnek. Eleve nehéz szöveget vágnak ki, mindig valamiyen Cnn vagy a fene tudja honnan bogarásszák őket össze. Elég nehéz szövege van, lehet kifogsz valami művészeti cikket, de az is lehet belenyúlsz valami robot technológiába. A szótár használható végig, de pont ezért mert nehéz a szöveg az idő rovására megy, még gépen is.


Egynyelvűnél nem minden esetben lehet szótárazni, de talán egy elc-n, BME nem lesz ennyire elvont szöveg, mint amiket Origon adnak. Szóval lehet nem lehet szótárt használni, de közérthetőbbek, hétköznapiabbak a szövegek, ráaádsul nincs is annyi feladat, hamarabb tudsz végezni. Persze neked kell döntened, én csak a saját tapasztalatom írtam meg.

2022. aug. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!