Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A Germán vagy a Szláv nyelvek...

A Germán vagy a Szláv nyelvek értik meg egymást jobban?

Figyelt kérdés

2022. jún. 23. 23:11
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Is a Germán nyelvek a Szláv vagy az újlatin nyelvekhez állnak közelebb?
2022. jún. 23. 23:12
 2/12 anonim ***** válasza:
98%

A szláv nyelvek beszélői jobban megértik egymást, de azért nem szabad azt hinni, hogy aki ismer egy szláv nyelvet, az bármely szláv nyelvű beszélővel tud beszélgetni, mert ez távol áll a valóságtól.

A germán nyelvek közelebb állnak a latin nyelvekhez, de nagyon távoli rokonok csak. Vannak olyan nyelvtani szerkezetek, melyek léteznek mindkét nyelvcsaládban, és persze a germán nyelvek elég sok szót átvették a latinból és utód nyelveiből.

2022. jún. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az angolok ingen, de németek inkább a szlávoktól vettek át szavakat. Kartoffel-Kartoska, Gurke-Ogorki
2022. jún. 24. 00:09
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
#3: Hát azért a latin a német kultúrának is része volt a történelem során, ami nem múlt el nyom nélkül. Titel, Fenster, Lampe, Artikel – csak néhány latin eredetű, teljesen hétköznapi német szó.
2022. jún. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

amúgy hülyeséget kérdeztél: nem értik meg egymást.


én németül beszélek jól, egy orosszal nem tudnék kommunikálni.


két külön nyelvcsalád.

2022. jún. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem hülyeség, mert nem azt kérdeztem. Azt kérdeztem, hogy a szlávok értik egymást jobban vagy a germánok. Nem azt hogy egy szláv ért e egy germánt. Arról meg, hogy te jelented a kérdésemet csak azt bizonyitja, hogy bunkó vagy. Mért artottam neked azzal? Rosszabb lett tőle az életed hogy kétszer tettem fel? Nem. A akkor mi a bajod ezzel?
2022. jún. 24. 13:48
 7/12 anonim ***** válasza:
13%

tanulni kell, nem ilyeneken elmélkedni.


amúgy meg tök logikus, h. az azonos nyelvcsaládba tartozók jobban értik egymást.

2022. jún. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Egyébbként meg egy nyelvcsalád(indogermán) csak két távoli ág. A magyar se hasonlít már a nyenyecre, de attól még egy nyelvcsalád.
2022. jún. 24. 13:52
 9/12 anonim ***** válasza:
45%
Hogy mit nevezünk két külön nyelvnek, az politikai kérdés: van olyan, hogy két teljesen hasonló nyelvet (gyakorlatilag ugyanannak a nyelvnek két nyelvjárását) két külön nyelvként kezel a politika, más esetekben meg a meglehetősen nagy különbségeket mutató nyelvjárásokat is ugyanazon nyelvnek nevezik. Így aztán eleve nem is igazán jól értelmezhető a kérdés...
2022. jún. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
95%
En par evvel ezelott egy nagyon szep es nagy munkasszallon laktam Ausztriaban egy rovid idot. Voltak ott lengyelek, szlovakok, csehek. Tok jol elbeszelgettek egymassal, ki-ki a sajat anyanyelven. Az hogy a cseh es a szlovak megerti egymast, nem ert varatlanul, de amikor azt lattam hogy a lengyel srac is tok jol elbeszelget veluk, na az meglepett. :D
2022. jún. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!