Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol szöveg értésemet ,...

Angol szöveg értésemet , hogyan tudnám fejleszteni? ( Emelt Érettségi feladatokhoz)

Figyelt kérdés

Alap szintű nyelvvizsgám van célom a közép szintű azzal, hogy újra emelt érettségizek.

A szöveg értésel vannak nagy bajok hiába tudom majdnem 100%-osan fordítani a szövegeket meg a válaszokat amiket bekell illeszteni a megfelelő helyre gyakran nem láttom az összefüggéseket és elrontom az egészet pedig külön külön le tudom fordítani csak egybe gyurni nem.

Ezzel mit lehet kezdeni?


2022. jún. 26. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Előbb magyarul kéne megtanulni. Szövegértés egy szó.
2022. jún. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tyuu elnézést nyelv professzor más egyéb gondja van-e?
2022. jún. 26. 14:47
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

oké, megpróbálom kigobozni: van egy alapfokú nyelvvizsgád, és most emelt érettségit szeretnél tenni, hogy meglegyen az extra pont a középfokú nyelvvizsgáért a felvételin. kitaláltam?

ha nem érted az olvasott szöveget, első körben át kell gondolnod, hogy magyarul is van-e ilyen problémád, mert akkor az valami zavar, ki kell vizsgáltatni, és lehet kaphatsz felmentést.

ha csak angolul áll fenn a probléma, akkor egyszerűen nagyon nem vagy még a középszint közelében, tovább kell fejlődnöd, hogy menjen a dolog. a szövegértést leginkább a nem elégséges szókincs hátráltatja, illetve lehet hogy nyelvtanok is hiányoznak, amik miatt nem áll össze a szöveg jelentése.

2022. jún. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

*Nyelvprofesszor


A vesszőhibákba majd akkor megyünk bele, ha az összetett szavak már mennek.

2022. jún. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Akkor újból fogalmazom.

Írtam most májusban egy emelt angol érettségit ami 56%-os lett 6 pont hiányzott a középfokú nyelvvizsgához.

Újra akarom írni,hogy meglegyen a nyelvvizsga.

Az olvasott szövegértés megy a legnehezebben.Például van az a feladat típus amikor egy szövegből mondatok vannak kivágva és össze keverve a vizsgázó dolga pedig visszatenni a helyére.

Ennél hiába tudom lefordítani a szöveget meg a mondatokat külön-külön nem tudom a jó helyre betenni. Gyakran érzem úgy, hogy az adott mondat több helyre is jó lenne. Ezt akarom orvosolni valahogy.

2022. jún. 26. 16:32
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Olvass minél több cikket angolul, gyakorolj a régebbi típusfeladatokkal.

Általában először érdemes az egész szöveget elolvasni,hogy nagyjából értsd miről van szó.

2022. jún. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!