Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehet a spanyolt és az olaszt...

Lehet a spanyolt és az olaszt párhuzamosan tanulni?

Figyelt kérdés
Van olyan akinek sikerült így megtanulni magas szinten mindkét nyelvet? Mindkettő nagyon tetszik és mindkettőt tudnám is hasznosítani. Viszont hasonló a két nyelv, gondolom könnyű keverni őket.

2022. jún. 29. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg igen. De igazából nem annyira érdemes, mert van akkora hasonlóság a két nyelv között, hogy elkezded őket keverni.
2022. jún. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy csináltam, hogy amikor már megvolt az olasz B2-es szinten, akkor kezdtem el a spanyolt és így nem kevertem, sőt nagyon sokat segített az olasz tudás. Gyorsabban tanultam a spanyolt.


Az olasz a nehezebb, így azt javaslom elsőnek, aztán arra könnyebb rátanulni a spanyolt, mint fordítva.

2022. jún. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én magas szinten beszélem mindkét nyelvet. (Nyelvszak, fordítói.) Viszont nem egyszerre tanultam a kettőt. Vagyis az elején nem. Először olaszt tanultam, azzal eljutottam középfokig. Majd spanyolt kezdtem el (évek múlva) és spanyol szakra mentem. Ott kellett választani minort és mivel tanultam már olaszt így azt választottam. Tehát mikor én egyszerre tanultam a két nyelvet már magasabb szinten voltam mind a kettőből. Keverni csak úgy szoktam néha, hogy ha az egyik nyelven beszélek akkor lassan áll át a másikra az agyam így néha kevert mondat lesz ha hirtelen kell váltanom. De olyan nincs, hogy írás közben keverem a két nyelvet vagy nyelvtanilag keverek valamit. Nekem ami nehezebb volt azok a prepozíciók. Pl. van hogy ugyanaz a jelentésű (és nagyon hasonló)ige teljesen más prepozíciót vonz a két nyelvben.
2022. jún. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%
Nem ajánlom, csak akkor ha már az egyikből van egy minimum középszintű tudásod. Én folyékonyan beszélek spanyolul és katalánul is elég jól, de mivel az utóbbit egy éve kezdtem néha van amikor a spanyolom nagyon kihat a katalánomra.
2022. jún. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!