Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék jobban megtanuln...

Hogyan tudnék jobban megtanulni románul?

Figyelt kérdés
Erdélyi vagyok és jövőre leszek nyolcadikos,így mindenképp szeretnék jobban megtanulni románul a képesség vizsgára. Van valamilyen mód rá,hogy fejlődjön a szó kincsem és jobban tudjak románul beszélni?
2022. jún. 30. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:
59%

Szüleidnek mondd meg, ne tíltsák a román nyelv használatát otthon.

Román nyelvterületen élnek már 80 éve. Az ilyen begyepesedett agyú emberek miatt, a következô generáció issza meg a levét.

Hallgass, nézz román nyelvû rádiót, TV-t. Társaságod román anyanyelvû legyen.

2022. júl. 1. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tiltjak,sot szoktak beszelni,de azon kivul koszonom😅
2022. júl. 2. 08:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha anyanyelv szerint beszelik veled, beszelheted, akkor hogy hogy nem tudod a nyelvet ahol elsz? 😂
2022. júl. 3. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tippeket kértem,nem belém állást!Az emberek miért nem tudnak a saját dolgukkal foglalkozni?Azt mondtam,nem tiltják,sőt szoktunk beszélni.Ez nem azt jelenti,hogy a nap 24 órájában,mint magyar anyanyelvűek románul beszélünk,hanem azt,hogy néhányazor beszélünk románul.Ezek után remélem mindenki nyugodtan tud aludni éjszaka és örülhet,hogy a napi okoskodását megtette.Az,hogy szeretném jobban beszélni a nyelvet,nem azt jelenti, hogy nem tudom beszélni!A nyelvet ahol élek azért nem tudom,mivel MAGYAR anyanyelvű vagyok,MAGYAR közösségben,MAGYAR iskolában emellett egy szóval sem mondtam,hogy NEM TUDOM A NYELVET,AHOL ÉLEK!Annyit kértem,hogy adjanak tanácsot,ha tudnak,hogy hogyan bővíthetném a szókincsemet,hogyan beszélhetném jobban a nyelvet,mert annak amit mondanak a 90%-át megértem,mert mint mondtam itt nem arról van szó,hogy "NEM TUDOM A NYELVET,AHOL ÉLEK",hanem szeretném még ENNÉL IS JOBBAN tudni,mert,ha már lehet,akkor jövőre se azon a fogalmazáson menjen el a vizsgám,mivel szeretnék egy jót írni,emellett szeretném profibban beszélni a nyelvet,ha már elvégre megvan rá a lehetőségem.Nem terveztem/ek Romániában maradni,viszont ahányszor a szociális felületeket nézem,csak azt látom,hogy a magyarországi emberek(mert ugyebár attól,hogy valaki Erdélyben él lehet magyar ember és megtarthatja anyanyelvét,ha már az a szívéhez közelebb áll és,ha már magyar emberekkel van körülvéve)folyamatosan mindenkit lenéznek,leszólnak,beszólnak,okoskodnak, szidnak és a többi,és a többi negatív dolog.Ez utóbbi mondattal kapcsolatban pedig tisztelet a kivételnek!
2022. júl. 4. 02:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!