Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origo írásbeli vélemény?

Origo írásbeli vélemény?

Figyelt kérdés
Főként az érdekelne, mennyire egyezik a gyakorló könyvekben lévő feladatok az éles vizsga feladatainak nehézségével? Illetve eredmény közlés után mennyi idő mire megjön a bizi?

2022. júl. 1. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:
ez engem is erdekel!:)
2022. júl. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én pár éve visszakaptam olyan kérdéseket, amiket itt gyakorin is olvastam, mint korábbi kérdések.
2022. júl. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kettes! Ezt nem mondod komolyan? :O
2022. júl. 3. 08:50
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Pedig de. Persze nem minden volt ugyanaz, hanem a szövegértés.


Ez 2017-ben volt szóval lehet azóta már újítottak a feladatsorokon, de nem hülyeség átolvasni mindent a neten.

2022. júl. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szinte teljesen megegyezik nehézség terén. Az éles vizsgán kevesebb volt az olvasáskészséghez tartozó szöveg, mint általában. Én nem tudtam megcsinálni az origo-t mert beleestem abba a hibába, hogy azt hittem mivel kétnyelvű és végig lehet írásbelin szótárt használni könnyen meglesz. Fenéket, azóta rájöttem, hogy azért nem tudok vele haladni mert olyan cizellázott cikkeket ollóznak ki, hogy az valami irdatlan.


Egy egynyelvű nyelvvizsgán negyed ennyi idegenszóval nem találkozik az ember, mint az Origon. Ez pedig sokkal könnyebb nekem, mintsem valami elvont katyvaszt kelljen kihámoznom. Egyszerűen azért, mert egynyelvűn egyáltalán nagyjából hétköznapi dolgokról van szó. Legalább olyan dolgokról, amiket középsuliban vagy az érettségin már tanultunk. Origonál meg kiollóznak valami elmebeteg szöveget egy cnn-ből, és az holtbiztos, hogy cizellált lesz és tele lesz idegenszóval. Ráadásul több a feladat is fordítás rész a végén pedig felér sokszor egy c1 szinttel is.

2022. aug. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5. Maximálisan egyetértek! Ezért is,végül én nem az Origo mellett döntöttem! Mert ahogy csináltam a gyakorló feladatokat, rájöttem,hogy hozzám ez a nyelvvizsga nagyon de nagyon nem passzol. Ennek ellenére viszont köszönöm mindenkinek a válaszokat! Ment a zöldkéz:)
2022. aug. 25. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!