Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angoltanároknak miért mániájuk...

Angoltanároknak miért mániájuk, hogy a századik, teljesen felesleges igeidőt is jól begyakoroltassák?

Figyelt kérdés

Se C1-es nyelvvizsgámon, se Amerikában élve élő beszédben nem találkoztam a néhány alap igeidőn kívül többel, de írott szövegben is ritkán.


Sok olyan magyar nyelvtanulóval találkozom, aki nem képes folyékonyan beszélni, mert nem ismeri az "angolos" kifejezéseket, hanem úgy próbál beszélni, hogy magyarul kigondolja és fejben lefordítja. És még a kiejtése is elég rossz (R, W, Th kiejtése pl.)

Viszont az be van rajta hajtva, hogy hogy épül fel a Future Perfect Continuous.


2022. júl. 4. 12:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
37%
Tanítsd te, ha jobban tudod!!
2022. júl. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Andizsuzsi ***** válasza:
70%

Te amikor kiköltöztél Amerikába, nem így beszéltél?

Én nem éltem sem Amerikában, sem Angliában, de biztos vagyok benne, hogy az "angolos" kifejezések nem egyeznek. Az iskolában mire kellene felkészíteni? Amerikára, Angliára, Ausztráliára? Esetleg Írországra, vagy a világ egyéb országaira, ahol angolul beszélnek? Az iskolában megtanulják az alapot, a való életben meg a használt beszélt nyelvet. Ez magyarul sem egyezik meg. Egyetlen magyar nyelvkönyvben sem fogod megtalálni a "Mi a tököm ez?" kérdést, pedig az országban mindenhol értik.

2022. júl. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
55%
A Future Perfect Continuous az egyetlen, amit nem szoktam hallani a tévében, de a többit rendszeresen. Szóval nem hinném, hogy ne használnák őket, max neked nem tűnik fel.
2022. júl. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
A nyelvtani szerkezetet – így az igeidők is – kifejeznek valamilyen jelentést. Ha tehát a beszélők egy bizonyos jelentést kívánnak kifejezni, akkor az ahhoz a jelentéshez tartozó nyelvtani szerkezetet fogják használni – ha kell, akár a Future Perfect Continuoust is. Számukra egyáltalán nem bonyolult ezek képzése, nem is gondolkodnak rajtuk. Az, hogy egyik vagy másik igeidő ritkábban fordul elő nem azért van, mert túl bonyolult a képzése és az anyanyelvi beszélők sem bajlódnak vele, hanem mert relatíve ritkán akarnak olyan jelentést kifejezni, amihez az adott igeidő szükséges.
2022. júl. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, emlékezz kicsit vissza, hogy biztos te is voltál egyszer kezdő nyelvtanuló, aki nem tudott még folyékonyan beszélni, nem ismert kollokációkat, és fejben fordítania kellett az idegen nyelvre. Ez ilyen... Valahol el kell kezdeni a nyelvtanulást (ha már egyszer az ember "lemaradt" arról, hogy kicsi gyerekként anyanyelveként tanuljon meg egy nyelvet). Hosszú folyamat, de ha C1-es nyelvvizsgád van, akkor ezzel nem mondok újat. Az igeidőkre azért vannak úgy rácuppanva sokan, mert össze lehet foglalni az egészet egy tetszetős táblázatban, és sokan szeretik az ilyen kézzelfogható, könnyen átlátható rendszereket (akkor is, ha a való életben nem pont így néznek ki). De egyáltalán nem értek egyet azzal, hogy az összes angoltanárnak ez a mániája. A kiejtést illetően meg, ha nem értelemzavaró, akkor nem kell már az elejétől stresszelni vele a nyelvtanulót.
2022. júl. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#2 / #3 Sztenderd (általában brit) angolt tanítanak, kb. amit BBC-n beszélnek. Nem ezen változtatnék és nem is a szlengre gondoltam, az teljesen más tészta. Hanem hogy ne ott tartsunk X év angoltanulás után is, hogy kigondolja magyarul, fejben "átváltja" a szavakat angolra, majd a nyelvtantáblázatokat felidézve próbáljon összerakni egy mondatot. Ez eleinte persze így megy, de így soha nem fog se folyékonyan beszélni, se "angolosan".


Azt állítom, hogy a ritkább igeidők nem annyira fontosak. Énszerintem hasznosabb lenne, hogy ha már valaki tud többé-kevésbé összefüggően folyékonyan beszélgetni a gyakori igeidőkben, majd utána lehetne foglalkozni a ritkábbakkal.

2022. júl. 4. 13:36
 7/18 anonim ***** válasza:
71%

#6, tulajdonképpen mi a kérdés?


Eleve nem minden nyelvtanulónak célja, hogy úgy beszéljen, mint akinek anyanyelve az angol.

Olyan dolgokra panaszkodsz, amik megkerülhetetlen részei a nyelvtanulásnak.

2022. júl. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
#7 Hogy nem fektetnek-e erre túl nagy hangsúlyt
2022. júl. 4. 13:49
 9/18 anonim ***** válasza:
76%
Az, hogy a tanár mire fektet hangsúlyt, és a tanulóban mi hagy mély nyomot, nem mindig áll egyenes arányosságban. Ez van.
2022. júl. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Andizsuzsi ***** válasza:
97%
Iskolai keretek között nincs rá lehetőség. Ahhoz, amire te gondolsz, nem elég heti pár órát foglalkozni a nyelvvel.
2022. júl. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!