Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kezdjek el spanyolul...

Hogyan kezdjek el spanyolul tanulni?

Figyelt kérdés

Az egyetemen ezt szeretném második nyelvnek tanulni, viszont szeretnék úgy ülni be egy év múlva, hogy valami A1-es szinten vagyok és alap mondatokat tudok.


Szeretnék majd tanárhoz járni, de kb. januártól lesz rá lehetőségem.


Egyedül milyen lehetőségeket tudnátok ajánlani?



2022. júl. 7. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Hogy második nyelvnek? Nyelvtanfolyamon? Vannak egyetemi nyelvtanfolyamok, de nincs minden nyelvből, szóval ennek majd nézz utána, mert nem biztos, hogy így lehetőséged lesz rá. Jövő ősszel mész egyetemre? Ha igen és tényleg elkezded tanulni, akkor bőven leszel addigra már A1 szint felett.

Én ugyan franciát tanulgatok vele, de Busuu appot elég jónak tartom. Fizetős, de szerintem nem vészes.

Jusztin Ági - Escalera című könyve is szerintem egész jó lehet kezdőknek. [link]


Ezen kívül leginkább az internetet tudnám ajánlani, én olyan túlságosan jó spanyolkönyveket Magyarországon nem találtam.

2022. júl. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először is, a második válaszolóval ellentétben én azt javaslom, spanyolok által írt, spanyol nyelvkönyvből tanulj. Jó példa erre a Colores, ami telis-tele van hibákkal, magyarok által írt nyelvkönyv, ami arra mindenképpen jó, hogy hibásan tanuld a nyelvet.


Például:


[link]


Hát igen, nem 3000 forintos nyelvkönyv és ez éppen csak stabil A1-et ad, de azt biztosan helyesen, hiszen spanyolok írták, direkt tanulóknak. Létezik hozzá munkafüzet is, meg persze hanganyag.

2022. júl. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2 engem az ára nem érdekel, csak legyen hasznos és stabilan tudjam azt a szintet, amit a kömyv kínál
2022. júl. 10. 11:40
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

3


Akkor én ebben az irányban indulnék el. Szerintem olyan 16-17 ezer körül megkapod munkafüzettel együtt.

2022. júl. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!