Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes így nyelviskolàba menni?

Érdemes így nyelviskolàba menni?

Figyelt kérdés

Angolul akarok megtanulni. Iskolában nem sokat tanultam a nyelvet, mert olyan tanárom volt, hogy hagyjuk is. A lényeg, hogy semmit nem tanultam 12 év alatt. Magamtól tanultam eddig itthon, Youtube és Duolingo segítségével, de ez még mindig nagyon kevés egy B2-es nyelvvizsgàhoz.

Én az alapoktól akarom kezdeni az egész nyelvet, és onnan eljutni egy B2-es szintre. Lehetséges ez nyelviskolàval? Vagy oda már csak olyanok mennek, akiknek van tudásuk, és csak feladatokat akarnak gyakorolni?

Sose voltam nyelviskolàban, fogalmam sincs hogy működik ez, szóval lehet hülyeséget kérdezek, nem tudom.


2022. júl. 9. 23:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy lehet és érdemes. Többféle szintű nyelvtanfolyamok vannak,

főleg angolból. A nyelviskolák weboldalán nézz utána.

2022. júl. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, hogy milyen csoportba jelentkezel be. Szóval ha az alapoktól akarod kezdeni, akkor olyan csoportba jelentkezzél.


Nézd meg pl. ennek a nyelviskolának a weboldalát:

[link]


Látod, többfajta csoport van. Nyilván neked ilyen helyzetben az A1 kezdőbe kellene bejelentkezned. Most nyilván amit linkeltem az egy adott nyelviskola csoportjait mutatja csak, viszont szerintem a többinél is hasonlóan lehet a csoportra bontás.


A lényeg, hogy nyelviskolába minden tudású ember mehet, lehetsz akár kezdő is, aki egy szót sem tud, de akár lehetsz olyan, aki már egy kissé előrébb jár a nyelvben.

2022. júl. 10. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor úgy érné meg, hogy kezdem az A1 szinttel, és aztán megyek egyre fentebb B2-ig?

Most tudok valamennyit, 12 igeidőből tudok kb 6-ot, vagyis annyit tudok alkalmazni, a többivel kicsit hadilábon állok, és bőven gondolkodnom kell, hogy mikor melyik is kell. Ismerem a függőbeszédet, de az nekem például tényleg irtó bonyolult, feltételes módot is tudom nagyjából, de például a passzív szerkezetet soha nem értettem, hiába olvastam róla ezerszer, meg néztem meg róla a videót tízszer, ismerem a need/would, meg hasonló szerkezeteket, azokat tudom alkalmazni is, de a szókincsem elég szegényes. Egy írott szövegből még értek is valamennyit, de nekem a listening egyenesen pokoli, soha egy szót sem értek belőle.

2022. júl. 10. 10:08
 4/8 anonim ***** válasza:
Van ahol van szintfelmérő, de eleve ha írsz nekik segíteni fognak hogy melyik csoport lenne a legjobb.
2022. júl. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nézd, egy a1-es tanfolyamra az megy, aki semmit nem tud. Ha te ezeket tudod, akkor viszont már nem vagy teljesen kezdő. Nem úgy kell mennibegy teljesen kezdő tanfolyamra, hogy màr tudod az összes nyelvtani részt. Így lehet először felmérnék a szintedet. De mehetsz a1-re is, ha szeretnél.
2022. júl. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem, akkor érdemes előtte szintfelmérőt írnom. Kezd kitisztulni a kép. Köszönöm a válaszokat!
2022. júl. 10. 13:01
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, de érdemes magánàl a nyelvviskolánál, ahova mész.
2022. júl. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Néhány évvel ezelőtt, 18 évesen én is pont így voltam, mint ahogy te. Nekem nyelvtanfolyam nem különösebben vált be. A szóbeli kommunikáció pozitívum, de nagyjából annyi otthoni befektetett energiát igényel az is, mint hogyha otthon egy tankönyvből próbálnál magadtól felzárkózni. (Oxfordot ajánlom.) Mellesleg nagyon mellé lehet fogni, mindenképp tájékozódj másoktól, ha nekivágsz.


Én nagyjából másfél év alatt különtanár segítségével értem el a középfokot, miután egy intenzív beszédtanfolyam hozta meg a kedvem a nyelvvizsgához, ami meg is lett :)

2022. júl. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!