Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen angol tankönyvet...

Milyen angol tankönyvet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Hi! Anyukámat szeretném angulul megtanítani. Erős középszinten ismerem a nyelvet és napi szinten használom (olvasok, filmet nézek, beszédet hallgatok, levelezgetek) és jól tudom a nyelvtant, de csak saját szavaimmal tudom elmagyarázni és ezért nem is tudom a mondatokat olyan jól szétbontani számára, mert nem ismerem a nyelvtani szakkifejezéseket. Egy jól struktúrált tankönyvet szeretnék, amiben 0-ról egy tematika alapján végig tudnék menni anyukámmal és amivel jól meg tudom neki tanítani a nyelvtant, hogy tudja a mondatszerkezeteket. Kérlek, tankönyv csomagot ajánljatok, ne alternatív megoldásokat, mint a nyelvtanár, és maradjunk a kérdés témájánál. Előre is nagyon köszi a segítséget!

2022. júl. 13. 21:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Oxford angol nyelvtan.
2022. júl. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hú, ez ígéretes, köszi! :)
2022. júl. 13. 21:49
 3/11 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Ha rákeresel, fent van pdf-ben neten.
2022. júl. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Full Blast esetleg
2022. júl. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Az Oxford nyelvtant szerintem mindenképp megveszem, ha esetleg tudnátok még ajánlani egy jó tankönyvet és egy munkafüzetet valami CD-vel meg MP3-mal, az nagyon szuper lenne. Anyumnak szeretném úgy megtanítani a nyelvet, ahogy egy tanár tanítaná a suliban vagy magánórán, csak sajna nincs kedve tanárhoz menni, így jobb híján én maradok neki... Olvastam, hogy az Oxfordban vannak példamondatok, de azért gondolom még is csak jó lenne egy tankönvy-munkafüzet kombóval kiegészíteni azt. Ha már így ezt csinálnám anyummal, rendesen íratnék vele fogalmazásokat is, és szerintem megcéloznánk az alapfokú nyelvvizsgát is, van egy pici nyelvismerete, de szegény csak a telefonos appokat nyomkodja, és hiába tudja az alap szavakat, nemigazán tud egy nyelvtanilag helyes mondatot összerakni önmagától... Nem érti igazán, mikor kell az 'ing'-es szerkezetet használni, pl., hiába magyaráztam el neki egyszer. Arra gondoltam, ha hosszabban foglalkoznánk ezzel, és lenne egy tematika, ami alapján szépen végig tudnánk menni az angolon, jobban berögzülnének neki a dolgok.
2022. júl. 13. 22:28
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
[link] itt a link
2022. júl. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Basszus, nagy vagy, köszi!! :)
2022. júl. 13. 23:03
 8/11 anonim ***** válasza:
Szubjektív véleményem szerint kezdőknek olyan tankönyv lenne az igazán jó, amiben vannak magyar nyelvű magyarázatok. Ahogy azonban nézegettem az angol tankönyveket, azt látom, hogy többségükben nincs magyar nyelvű magyarázat. Vannak persze segédkönyvek, amikben le vannak írva magyarul is a dolgok, de azok nem tipikusan tankönyvek.
2022. júl. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Általánosban, anno, mi még a Project (Oxford) tankönyvcsaládból tanultunk, és teljesen megfelelő volt. A kérdés miatt újra rákerestem, és úgy tűnik ráncfelvarrást kapott, és sok helyen még a régebbiek is kaphatóak.


Viszont itt GyK-n inkább a Solutions tankönyvcsaládot "szoktam" ajánlani. Remekül felépítették, neten és még hozzáadott CD-n is volt/van hozzá hanganyag, valamint tényleg szinthez hűen veszi az anyagot.

2022. júl. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2022. júl. 17. 12:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!