Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha valaki kint él és már...

Ha valaki kint él és már mondjuk 5 éve ott van akkor az idegennyelvet úgy fogja használni mint a sajátját?

Figyelt kérdés
Mit tom én mondjuk van egy csávó aki 10 éve gröllandon él és ki sem mozdul onnan, akkor hasonló gyorsasággal fordulatosággal fogja használni mint a saját nyelvét. Azé kérdem mert én nem beszélek semilyen idegen nyelvet és tudni szeretném hogy milyen.
2010. szept. 21. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi 5 éve élünk Angliában.A párom és a fiam folyékonyan beszélnek angolul,de magyar akcentussal..Annyira gyorsan,és hadarva csak a párom beszél.A fiam lassabban mondja,de folyékonyan..(de még messze van az anyanyelvi szinttől) Én például még mindig csak motyogok,én egyszerűen képtelen vagyok megtanulni a nyelvet..Túlságosan lassan,és nagyon erős akcentussal beszélek..

Szóval a nyelvbeszéd emberfüggő.Van akinek gyorsan,és könnyen megy,van akinek nehézséget okoz...Nem az idő határozza meg..

Csak megjegyzem,hogy ismerek olyan embert aki másfél éve él itt kint,és gyönyörűen beszél,és van aki 15 éve van kint,és még mindig kínlódik...

2010. szept. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a magyart sem nagyon beszéled, talán arra kellene előtte ráerősíteni...
2010. szept. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Attol is fugg, hogy milyen kornyezetben tolti azt az 5 evet. Ha allandoan magyarul beszel kozben, nehezebben megy a tanulas, angolul valo gondolkodas, beszeles. Ha muszaj neki angolul beszelni, hamarabb megtanul.
2010. szept. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én majdnem 5 évet éltem éltem Spanyolországban. Az első 2 évben gyorsan fejlődtem, mert nem találkoztam magyarokkal, aztán később lelassult a fejlődés, mert már csak a munkában beszéltem szinte spanyolul(igaz ott 8órán keresztül szinte folyamatosan), magyar barátom lett. Minden helyzetben el tudtam mondani, mit akarok, megértettek, tanfolyamokra mentem különböző témákban, a munkához kapcsolódóan, meg is dicsértek általában, milyen jól beszélek, sokx spanyolul is gondolkodtam, de azért az anyanyelvi szinttől messze vagyok...de ez már egy olyan tudás, ami nem fog elfelejtődni. nem olyan, mint amit az iskolában tanítanak. bármikor meg kell szólalni spanyolul, nem fog gondot okozni...szóval ilyen, jó lesz, ha te is megtanulsz vmi idegen nyelvet. hasznos. és jó érzés, hogy megértesz más nyelveket is...
2010. szept. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!