Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanuljak itthon nyelvet?

Hogy tanuljak itthon nyelvet?

Figyelt kérdés
Mi a legjobb megoldás rá? Angol illetve németről lenne szó. A doulingot használtam sokáig de már kezdek rá unni:/ Esetleg idegen nyelven filmet nézni az hatásos? Pl angol szikron magyar szöveg? Vagy magyar szikron angol szöveg? Mit javasoltok? Köszi szépen:)
2022. júl. 15. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szinten vagy a két nyelvből.

Nulláról indulva érdemesebb beiratkozni egy nyelvtanfolyamra... és aztán arra "építkezni".

2022. júl. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A szinkronnal kapcsolatban: egyik sem. A magyart el kell felejteni. Angol szöveg, angol felirat. Ha túl nehèz akkor könnyebb filmet/sorozatot/videót kell keresni.


Nyelvtanra pedig javaslom az Oxford angol nyelvkönyvet.


Ha nullàn vagy, ahogy az előző írja, tényleg jobb, ha valaki vezet, ha van kitől kérdezni. (Tanár, nyelviskola stb.)

2022. júl. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én így csinálom:

Munkahelyi szünetben, buszon, vonaton stb telefonos játék helyett nyelvi programok főleg mondly meg falou ( ez asszem csak iphonera van)

Otthon nyelvtan könyvekből a szabályokat veszem szépen sorba és példamondatokat találok ki hozzájuk a saját számomra életszerűeket.


Szókártyázok quizlettel, de posztitekkel is

Ezenkívül kerestem a kedvenc hobbiaim (mtb, kajak, nyelvtanulás) témájában német nyelvű facebook csoportokat, ide posztolok a hobbijaimból, és a hozzászólásoknál kommunikálok németekkel, így szereztem már több állandó levelezőtársat és ezekből 2vel rendszeresen beszélgetünk is, tudják hogy tanulok, türelmesek :)

2022. júl. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha filmet nézel, nézz olyat amit magyarul már láttál milliószor és szinte tudod fejből a szinkront na és ezt nézd a célnyelv szinkroniával a célnyelv feliratjával

Tehát pl angol szinkron angol felirat.

2022. júl. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
+ a szótanulásommal kiakasztok mindenkit, pl fürdőszobában összeposztiteztem mát mindent a bojlertől a wc tartályog a padlásfeljárót, a kocsiban a kormányt sebváltót, ablaklehúzót, melóban a szerszámaimon ott van maszkoló szallagra ráírva ráragasztva mindennek a neve németül… minden napi használati tárgyamon már ott ficeg valahol egy egy német szó, hogy amint kezembeveszem, az legyen az első, hogy németül meglátom a nevét.
2022. júl. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!