Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a magyar megfelelője ennek...

Mi a magyar megfelelője ennek az angol mondatnak: "the way our luck is going at the moment im not so sure" ?

Figyelt kérdés

2022. júl. 19. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Kontextus?


Kb. amilyen irányba haladnak nálunk a dolgok éppen, nem vagyok benne olyan biztos.

2022. júl. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
amilyen szerencsénk van mostanában, nem vagyok benne annyira biztos.
2022. júl. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a kontextus:


azt mondták az illetőnek, hogy biztos nem sokáig fog kitartani az új párkapcsolata, és erre válaszolta az idézett mondatot. De ezt most akkor kétféleképpen is lehet érteni (?)


- nem vagyok én ebben annyira biztos, hogy igazad van, tehát igenis tartós lehet a kapcsolat

- nem vagyok benne biztos (én sem), hogy ez egy tartós kapcsolat lehet


Szóval nem tudom, hogy az "i'm not so sure" tagadás mire vonatkozik, de szerintem az első verzió valószínűbb.

2022. júl. 19. 19:13
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

A mondatot amire ez a valasz, azt is ird ki. Ahogy az van fogalmazva, segitene az ertelmezesben.

Nincs ott az either. I’m not so sure either, szoval lehet, hogy epp nem ert egyet a valaszolo mondat.

2022. júl. 20. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Csak ennyi volt az előtte lévő mondat:


"Not for long though."

2022. júl. 20. 10:40
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt vajon hogy értheti, hogy "the way our luck is going at the moment"? Eddig mázlistának tartja magát, vagy éppenhogy nem?...
2023. márc. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Eppen, hogy nem.

They’re out of luck lately.

2023. márc. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!