Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van értelme az intenzív...

Van értelme az intenzív nyelvtanfolyamnak?

Figyelt kérdés

Cirka 5 hónapom van, hogy az A2 szintű német nyelvtudásomat felfejlesszem B2-re. Csak hogy értsétek, én a papírra megyek, nem a 100%-ig biztos tudásra.

Van értelme jelentkeznem egy intenzív (heti 5x5 óra) nyelvtanfolyamra?

Vagy ülepednie kell a dolgoknak és inkább egy kevésbé intenzív (kb heti 1x5 óra) nyelvtanfolyamon vegyek részt?

Akinek van bármilyen élménye valamelyik végletről, kérlek ne tartsa magában és ossza meg. :)



2022. júl. 24. 23:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalatom szerint csak az intenzív nyelvtanfolyamnak van értelme. Németből három intenzív tanfolyamot nyomtam végig, ami három hónapon keresztül tartó heti 5x5 óra volt. Nagyon oda kellett magam tenni, de úgy megtanultam a nyelvet, hogy utána már nagyon könnyű dolgom volt erre a tudásra építeni.


A heti 1x5 órának csak akkor van értelme, ha emellett otthon is minden nap tanulsz. Máskülönben csak annyit érsz el, hogy jól elfelejted azt, amit előző héten tanultál. Minden egyes nap tanulni, gyakorolni és folyamatosan ismételni kell a már megtanultakat (főleg a szókincset). Emellett nézz német videókat, filmeket, olvass német cikkeket, hallgass rádiót, podcastokat... Sokkal könnyebb, ha van motivációd és örömmel tölt el, hogy az új nyelvvel egy új világ is megnyílik előtted.

2022. júl. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%
Es a papirt hogy kapnad meg B2 tudas nelkul? Megis, hogy gondolod?
2022. júl. 25. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm a választ! :)


#2 Angolból már van egy középfokú nyelvvizsgám, és tudom jól hogy van az a tudás, amikor a jól begyakorolt feladatokat különböző technikákkal meg lehet oldani. Nem kell minden egyes szót/mondatot érteni. Valamint kell némi szerencse is ahhoz hogy meglegyen a papír. Vannak témák amiről alig tudok valamit elmakogni és elvileg egy középfokon beszélő emberkének bármiről tudnia kell társalognia gond nélkül.

2022. júl. 25. 08:08
 4/4 anonim ***** válasza:

"Van értelme jelentkeznem egy intenzív (heti 5x5 óra) nyelvtanfolyamra?

Vagy ülepednie kell a dolgoknak és inkább egy kevésbé intenzív (kb heti 1x5 óra) nyelvtanfolyamon vegyek részt?"

Heti egyszer öt semmire se jó... Akkor már inkább az intenzív - bár szerintem igenis kell idő az ülepedésre.

2022. okt. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!