Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki tud szerbül segítene...

Aki tud szerbül segítene megérteni, hogy ez a két sor mit jelent?

Figyelt kérdés

Magyarországon élek, ahol felnőttem ott több szerb származású osztálytársam is volt akiknek a szülei még a délszláv háború idején jöttek Magyarországra (kb 10-12 magát szerbnek valló ismerősöm van, de ebből csak ketten voltak az osztálytársaim)

Illetve van egy aki muszlim, ő egy évvel felettem járt, ha jól emlékszem ő bosnyáknak vallotta magát.

Persze szinte mindegyiküknek az első nyelve a magyar, itt nőttek fel.

A lényeg, hogy ez a muszlim srác kirakott magáról egy képet egy bosnyák zászlóval, nem tudom milyen apropóból.

Az egyik volt osztálytársam aki pedig szerb, ezt írta alá kommentbe: "Moj je tata zlocinac iz rata, moj je tajo pol Bosne osvajo"

Erre a bosnyák srác válasza magyarul érkezett, röviden és tömören: "k---- -nyád"

Ezután többnyire szerbül kezdtek vitatkozni, de a nagyrészét a fordító sem ismeri fel, és sokan kommenteltek erre válaszul.

Az idézett részt fordítóba beírtam, ugyan úgy nem értem mit jelent, vagyis hogy tartalmilag mit jelent ez, mi robbantotta ki a vitájukat?

44 reakció érkezett a szerb srác kommentjére, kb 25% like és 25% nevetős fej, 50% meg mérges fej.


Nagyon kíváncsi lennék, hogy miről folyik a diskurzus.

Ha jól értem valami történelmileg nem tiszta valakinél, de nem tudom összerakni, hogy akkor most miért lett ennyire megsértve a bosnyák srác, hogy anyázva reagált?



2022. júl. 26. 18:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Egy szerb háborús dal (Az apám háborús bűnös) első két versszakának első sora. A dal arról szól, hogy az apja háborús bűnös, meghódította Boszniát, igen veszélyes, és megpróbálhatod elítélni, de senki sem elég tökös ahhoz, hogy letartóztassa.


A bosnyák srác függetlenséget nyert hazája zászlajával pózolt, mire egy szerb nemzetiségű személy, akinek honfitársai az 1990-es években háborúztak az országában és népirtást vittek végbe, egy erre reflektáló, gúnyos dallal reagált.

2022. júl. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem is az, hogy ,,egy háborús dal", hanem az egyik legismertebb azok közül. Az előadó Baja Mali Knindža, a mai napig aktív. A dalszövegei elég erős üzenetet tartalmaznak, főleg a bosnyákok és Alija Izetbegović felé.
2022. aug. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!