Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A már elkezdett képzéseknél...

A már elkezdett képzéseknél sem kell nyelvvizsga, ha 2024 után szerzem a diplomát?

Figyelt kérdés
Vagy csak azokra vonatkozik, akik 2024-ben kezdik el?

2022. júl. 29. 13:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Bizonyára azoknak sem kell akik most végzik a tanulmányaikat.
2022. júl. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs meg konkret szabalyozas. Nem azt mondjak most sem, hogy nem kell, hane egyetemi hataskorbe helyeznek a döntést. A kormány nem irja elő, de az egyetem megteheti.
2022. júl. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
Azoknak nem kell, akik a 2023/24-es tanévtől kezdenek egyetemre járni.
2022. júl. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetem előírhat nyelvvizsgát, nem automatikusan nem lesz. Hatáskör átruházás történik.
2022. júl. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Csak azokra vonatkozik, akik a 2023/24-es tanévtől kezdenek. Ezt én is így értelmeztem, de meg kell várni a jogszabályt.
2022. júl. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, meg kell várni, de ha egy felvételi rendszer 2023-24-től indul nem fog vonatkozni a mostaniakra. Szerintem a bejutás lesz a sokkal nehezebb és biztosan nem lesz ennyi államilag támogatott hely, legalábbis nem ebben az elosztásban, mint ami most van.
2022. júl. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt írják mindenhol, hogy a felvételi eljárás módosul. Ebből nekem az következik, hogy csak azokra vonatkozik, akik akkor felvételiznek az egyetemre. Az egyetemekre bíznák, hogy az új hallgatóktól már felvételkor is elvárnak-e nyelvvizsgát, vagy elég diplomáig nyelvvizsgát szerezniük, vagy nem kell nyelvtudás a diplomájuk megszerzéséhez.

A korábbi hallgatókra ezek az új szabályok visszamenőleges hatállyal nehezen lehetnének vonatkoztathatóak. És nem is lenne fair, ha képzés közben változnának a szabályok.

2022. júl. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%

Ha az egyetemek így-úgy lépnek ebben a témában, egyik megköveteli a nyelvvizsgát a végzéshez, a másik meg nem, akkor a saját sírját fogja megásni. Nem lesz annyi hallgatója.

Üdvözlöm, hogy végre elindult vmi és remélhetőleg eltörlik ezt a marhaságot végre.

2022. júl. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8. Szerintem az egyetemek közösen határoznak meg és alkalmaznak egységes alapkövetelményeket. Amivel külön-külön sakkozni fognak az a 100 pont, amit saját hatáskörben adhatnak.

Pl. orvosira kizártnak tartom, hogy lesz olyan egyetem, aki megelégszik közép érettségivel. Sőt,felvételit is tartanak szerintem.

A nyelvvizsgán azért nem rugóznék, mert amíg plusz pontot ér a bekerülésnél, addig nem lehet leírni.

2022. júl. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

8. vok: tartsák is meg a plusz pont lehetőségét. Vhogy a fiatalokra jobban ragad, hihetetlen a számomra.


Én azt gondolom, hogy eltelik vagy 30 év Magyarországon, addigra a mai középkorúak nemzedéke már elég idős lesz, a mai fiatalok középkorúak, az akkori fiataloknak pedig már a nyelvismeret-nem nyelvismeret nem lesz kérdés.

2022. júl. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!