Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Európában nem lenne hasznosabb...

Európában nem lenne hasznosabb az angol helyet németet tanítani?

Figyelt kérdés

Német: Németország, Ausztria, Sváj, Liechtenstein, Luxemburg, Belgium


Angol: Egyesült királyság, Írország



2022. aug. 6. 11:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
94%
#8 Azért mert ők beszélnek angolul, tehát nem kell megtanulniuk angolul. Így tudnak más nyelveket tanulni, mert az idegen nyelvtanulás fontos a gyerekek számára, hogy fejlődjön az idegrendszerük egy bizonyos része.
2022. aug. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 franciasrac ***** válasza:
Luxemburgban inkább franciául beszélnek, Belgiumban is, meg hollandul. Svájc nagy részén is nem tudnak németül. Kétlem, hogy fogsz egyszer lakni Liechtensteinban. Ha kiszámítod Liechtensteint, akkor Maltát is az angolért. Most 3-3 van :)
2022. aug. 7. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Svájcban 3 hivatalos nyelv van német francia és retoroman.
2022. aug. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 franciasrac ***** válasza:
39%
Olasz is
2022. aug. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Azért tanulnak angolul a németek, mert iskolában kötelező tantárgy. Valóban világnyelv, de szerintem inkább Európán kivül hasznosabb. Én akárhányszor jártam nyaralni (görög, horvát, olasz, szlovén), némettel mindenhol elboldogultunk, sehol sem volt gond. Igy nekem pl böven elég a német.
2022. aug. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!