Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha Japánban szeretnék élni,...

Ha Japánban szeretnék élni, és komolyabb munkát vállalni, akkor mennyi kanjit kell ismerni?

Figyelt kérdés

Egy japán srác írta nekem az interneten, hogy van egy kanji mennyiség, amit tudni kell ahhoz, hogy valaki Japánban tudjon élni. Már nem emlékszem pontosan mennyit mondott, de talán 1026 db kanjiról van szó. Azt mondta, hogy egy általános iskolát végzett ember ennyi kanjit ismer.


Nos, gondolom általános iskolai végzettségű kanji ismerettel nem lehet ott komolyabb munkát végezni. Tehát mennyi az, ami egy jó japán élethez szükséges?


2022. aug. 8. 11:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A barátaim úgy voltak kint, hogy elkezdték az egyetemet, tanultak mint az őrült, részképzésre kimentek, ismerkedtek a jövőjükkel, hogy gyenge japán tudással hol tudnának helyt állni, sokan már azalatt tanfolyamokra jártak. Ezidő alatt igyekeztek párt is keresni maguknak, akivel ha minden jól alakul, egybe kelnek, ezáltal nem lesz később szükség külön munkavállalói vízumra. Egy francia ismerősöm eladó lesz hamarosan valahol, pedig a japán tudása nem sokkal több, mint az enyém, egy olyan jó 100-200 kanjit ha ismer, de ugye elsődleges szempont, hogy beszélni tudjon. Szerintem ha tudsz jól angolul, akkor 20ezer kanji ismerete nélkül is elboldogulhatsz komolyabb munkákban. Pontosan 2134 kanji az egy alsó középiskolát(9 osztály) végzett személy tudását jelenti itt
2022. aug. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2136* bocsánat
2022. aug. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"Egy francia ismerősöm eladó lesz hamarosan valahol, pedig a japán tudása nem sokkal több, mint az enyém, egy olyan jó 100-200 kanjit ha ismer, de ugye elsődleges szempont, hogy beszélni tudjon."


Ami azt jelenti, hogy a kanji ismerete egy JLPT-N5 szinten mozog. Ahhoz képest, hogy eladó lesz, ez elég kevésnek tűnik.


Én még tanulok, de van ruházati eladó OKJ bizonyítványom is. Ezzel tudok valamit kezdeni Japánban? Nem tudom, hogy működnek a dolgok, talán az iskolai végzettségemről kell majd egy hivatalos japán fordítást kérni?

2022. aug. 8. 12:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Mit jelent nálad a komolyabb munka? Mert ismerek olyat, aki nulla japán tudással manager egy multi cégnél (Japánban nyilván). Vagy programozó, szintén japán tudás nélkül. A ruhabolti eladó pont nem az a foglalkozás, amivel tárt karokkal fogadnak. Meg a fizetés se túl magas, legfeljebb ha te vagy a tulaj.

Általánosságban sokkal fontosabb, hogy mihez értesz még a japán nyelven kívül (vagy helyett).

2022. aug. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!