Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tényleg ennyire fontos a német?

Tényleg ennyire fontos a német?

Figyelt kérdés

Választás előtt állok , de mindenhol azt olvasom ,hogy csak a német nyelv ami hasznos , ez a legfontosabb, mást nem éri meg tanulni itt stb....

más nyelv használhatatlan itt , ezen a platformon mindig ezek vannak , mennyire igazak ezek az információk?



2022. aug. 11. 11:24
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

?

Mik a választási lehetőségek? Angol-német-bármi más, ilyen sorrendben leginkább hasznos.

2022. aug. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, kérdés, hogy mik az egyéb lehetőségek.

Én anno a németet választottam második nyelvnek (angol után, spanyollal szemben), és rettenetesen megbántam, az, hogy nem szerettem, az egy dolog, de soha nem is kellett semmire, pedig németekkel is dolgoztam egy időben, ott is az angol volt a munkanyelv. Annyi vigasztalt csak, hogy a némettanár legalább tényleg ász volt, klassz órákat tartott, nyelvvizsga simán meglett, és hát a spanyol sem vonzott semmivel sem jobban.

Persze, ha mondjuk német nyelvterületre vágysz, akkor megkerülhetetlen a német magas szintű ismerete. Meg sokaknak tényleg bejön mint nyelv meg mint kultúra. Szóval ez egyéni élethelyzettől függ.

2022. aug. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mit szeretnél csinálni. Ha szeretnél kimenni Ausztriába vagy Németországba dolgozni, akkor nyilván a német a leghasznosabb. Ha idehaza tervezel dolgozni, akkor már árnyaltabb a kép, mert egy itthoni német cégnél is simán lehet ma már az angol a közös kommunikáció nyelve.

Angolul ma minden fiatalnak kell (kéne) tudnia valamilyen szinten, akkor is, ha német nyelvterületen dolgozik; akkor is, ha idehaza. Bármikor jöhet a multiknál új vezetés, aki úgy dönt, hogy az addig használt nyelv helyett (német, olasz, francia, stb.) mindenki angolul kommunikáljon mindenkivel, mert sokkal könnyebb minden partnerrel ugyanazon a nyelven kommunikálni, mint egyikkel németül, másikkal angolul, harmadikkal franciául, stb.

2022. aug. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok , a választható opciók: spanyol, olasz, francia , német
2022. aug. 11. 15:14
 5/6 anonim ***** válasza:
79%
Nekem nem fontos a német, viszont a spanyol és az olasz mindig is tetszett.
2022. aug. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudod mihez akarsz kezdeni, vagy nincs különösebb célod semmivel, sem külfölddel, akkor a német valóban univerzálisabb. Utána a franciát és a spanyolt mondanám, tetszés szerint. Amúgy az elsődleges az angol.
2022. aug. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!