Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan vegyem rá magam hogy...

Hogyan vegyem rá magam hogy elolvassak egy könyvet angolul?

Figyelt kérdés

Végig néztem több sorozatot angolul, angol felírattal (+5 évadosokat).

Értettem kb mindent belőle. Nem tudom hol lehet a szintem de szerintem valahol B1 és B2 között.

Sajnos középiskolában pocsék angoltanárom volt így ott semmit nem tanultam, mióta leérettségiztem azóta magamat képzem, mert a diplomához kell majd nyelvvizsga...

Tudom hogyha elolvasnék 1 könyvet angolul az sokat segítene az angolomon, de egyszerűen mindig elfáradok benne pár oldal után..

Magyarul szeretek olvasni és viszonylag "többet" olvasok mint az átlag (a korosztályomban, pld most nyáron 6 könyvet ). Tudom ez nem eget rengetően sok, csak azt mondtam, hogy szerintem többet mint az átlag. Elvileg alacsony az olvasási hajlandóság a fiatalok körében a hazánkban.

Nektek milyen trükkjeitek vannak erre?

Esetleg osszam be a könyvet akkor és haladjak vele napi 5 oldalt hátha megjön a kedvem? Ha magyarul kezdek neki egy könyvnek 1 hét alatt általában elolvasom bármilyen hosszú is, de így meg hónapokig tartana egy nagyobb könyv.

Szeretem a sci-fi-t, a kutyákkal kapcsolatos könyveket (szánhúzókról főleg, meg neveléssel kapcsolatosakat, Cesar Millan jó pár könyvéből pld 3-at is elolvastam), meg az IT-ról is szívesen olvasok, mert ezt is tanulom.


Van esetleg amit ajánlanátok?

Olvassak olyat, amit magyarul már olvastam?

Hol tudok idegen nyelvű könyveket rendelni? (nincs ebookom, laptopon próbáltam olvasni úgyhogy a kékfényt levittem a f.lux alkalmazással de nem az igazi )


Köszi mindenkinek, aki valamilyen hasznos infóval tud szolgálni.

Nagyon szeretnék jó angol tudást, hogy szabadon bármit eltudjak olvasni, bárkivel tudjak beszélgetni angolul mindenféle szorongás nélkül.



2022. aug. 15. 16:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"de egyszerűen mindig elfáradok benne pár oldal után.."

Azért van szerintem, mert nehezebb az agyadnak. Lehet inkább rövidebb olvasmányokkal kéne kezdeni.

2022. aug. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha napi 2-3 oldalt olvasol, de azt rendszeresen, már sokat tettél az ügy érdekében és magadért.
2022. aug. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem jó a szint, amin olvasol. Az Oxford sorozatban vannak rövid történetek adott szintekhez kapcsolódva. A LIbra könyvesboltokban vannak ilyen könyvek.
2022. aug. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az jött be, hogy megkerestem a kedvenc könyvemet (amit magyarul olvastam) és azt angolul. Már vártam egyes szereplők felbukkanását, stb.

Be is oszthatod, de az eleje mindig nehezebb, én is így voltam vele, de tűzz ki egy célt. Amint beindul, olvastatni fogja magát a könyv így is.

2022. aug. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Nem jó a szintedhez. Olyan könyvet keress aminek ha elolvasod egy oldalát akkor érted miről van szó, de van pár új szó is, hogy fejlődj.
2022. aug. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
23%
Ezen az átmeneti időszakon át kell verned magadat. Eltarthat ez akár két-három könyvön át is, aztán lódulsz meg. Hát, ha nincs annyi akaraterőd, akkor bukj el. Az is egy út. Ott ülsz a blahán, vizeletszagúan, szakállasan, hetvennek kinézve negyven évesen, reszketve a hidegtől, és meséled, hogy annyin múlott, hogy nem volt egy kis öntartásod se. Nekem mindegy.
2022. aug. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Bferike ***** válasza:

Van olyan angol "könyv", ami "limitált" szókinccsel rendelkezik. Illetve fel van tüntetve rajta, hogy 300-500 stb "szavas".

Vagy huszonöt éve így volt az elsó könyv amit angolul elolvastam.

Ez egyébként az Esőember című film könyvváltozata volt.

Nekem bevált.

2022. aug. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Megrendeltem használtan pár száz forintért a do androids dream of electric sheep című könnyített olvasmányt. A blade runner-t úgyis szeretem.

Hányszor olvassam el szerintetek? valahol hallottam olyanról, talán egy ismerős mondta, hogy vegyek egy könyvet és 1-2 hétig folyamatosan azt olvassam többször egymásután. Gondolom, hogy rögzüljenek szófordulatok.


Köszi a tanácsokat egyébként, igazából ez tényleg olyan rövidke, hogy biztos elolvasom, amint megérkezik.


#4-es megfogadom a tanácsodat majd, megpróbálom beszerezni a kedvenc könyveimet angolul, esetleg megbízható oldalt tudsz ajánlani, ami Magyarországra is szállít?


#6-os vicces amit írsz, de van benne keserű igazság, nyilván némi túlzással.

2022. aug. 16. 18:06
 9/12 A kérdező kommentje:
megrendeltem alatt azt értem, hogy használtan, azért volt ilyen olcsó.
2022. aug. 16. 18:07
 10/12 anonim ***** válasza:

Ötös vagyok, én kétféle olvasási módszert keverek. Az egyik, mikor lassan olvasom és megpróbálok mindent megérteni. Ha valamit nagyon nem értek vagy nagyon kíváncsi vagyok mit jelent kikeresem. (De nagyon kevésszer, tehát nem szótárral a kezemben olvasok.) A másik módszer pedig a folyamatos olvasás. Fogok egy könyvet és csak elkezdem olvasni. Nem gondolkodom mit jelent, amit megértek megértek, amit nem azt nem. úgy tűnik nincs értelme, de egy-egy fejezet végén rájövök, hogy mégis értettem összességében miről volt szó.


Amire rájöttem az olvasással kapcsolatban az az, hogy sokkal nagyobb löketet ad a nyelvtanulásban (úgy értem lelkileg, meg önbizalom szempontjából) ha nem azt nézi az ember, hogy úristen nem értett meg mindent, hanem ha arra figyel, hogy mindig mennyivel több mindent ért már meg, mennyivel több dolgot ismer.

2022. aug. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!