Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Harmadik nyelvnek olasz vagy...

Harmadik nyelvnek olasz vagy orosz?

Figyelt kérdés
Angol és német nyelvtudás után az olasz vagy az orosz éri még jobban itthon?

2022. aug. 26. 22:29
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Orosz
2022. aug. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Itthon egyik sem éri meg túlzottan, ha már tudsz angolul és németül.

Csak akkor éri meg ezeket tanulni itthon, ha a munkádhoz kell vagy ha ki szeretnél költözni vagy ha nagyon sok a szabadidőd és hobbiból szeretnél nyelveket tanulni. Ebben az esetben bármelyik. Az olasz könnyebb.

2022. aug. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Ha Magyarországon tervezed a jövőd, akkor orosz.

Bár angol és német tudás után úgy mennék el onnan (mentem is), hogy füstöl utánam az út.

2022. aug. 27. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Olasz.
2022. aug. 27. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy olyan céghez kerülsz, amelynek egyáltalán nincsenek olaszországi kapcsolatai, akkor az olasz semmit sem ér, ha viszont intenzív kapcsolatokat ápol olasz cégekkel, akkor aranyat ér. Ugyanez a helyzet az oroszokkal. Az egész lutri: ha még nem tudod, hova kerülsz, bármelyiket választhatod, nem tudni, melyik lesz hasznosabb.
2022. aug. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%
Minek az orosz?? Miért akarsz kelet felé orientálòdni?
2022. aug. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
27%
Utolsó, és miért akarna dél felé orientálódni? xd
2022. aug. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
24%

Én tanultam oroszt. :) Az orosz egy ritka gyökér és undorító hangzású nyelv. Beszélj olaszul. HaOlaszul beszélsz, a legtöbb nyelvet meg fogod érteni, nekem már latinnal ment a tájékozódás.

Én nyelveim: angol, német, orosz, latin.

2022. szept. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!