Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Honosított már valaki DSD B1...

Honosított már valaki DSD B1 nyelvvizsgát? Milyen kategóriába sorolták?

Figyelt kérdés

Vagy hogy néz ki egy ilyen honosított nyelvvizsga?

Gondolom egy itthon elfogadott kategóriának feleltetik meg, nem?



2022. aug. 28. 14:01
 1/5 anonim válasza:
Fölösleges fizetni a b1 honosításáért. Gondolom úgyis feljebb viszed
2022. aug. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem valószínű, évek óta nem gyakoroltam a németet, alig tudok rajta megszólalni. Viszont ha kapnék érte pár pontot a felsőoktatási felvételiben, akkor megéri az a 10 ezer Ft.

Az első egyetemi szakra, ahová jelentkeztem, lazán megvolt a pontom, de most néhány ponton is múlhat a dolog, ezért probalom ezt a lehetőséget is körbejárni.

2022. aug. 28. 16:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Legalább középfokú nyelvtudásért (B2, C1) jár a többletpont, B1-ért nem:


[link]

2022. szept. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amúgy ezt találtam még:

DSD I: A2/B1

DSD II: B2/C1

[link]

Tehát gondolom csak a DSD II honosításának van értelme felsőoktatási felvételinél.

És ezt találtam még:

[link]

"A diploma Magyarországon (egyszerű eljárással, kiegészítő vizsga nélkül) honosítható az eredménytől függően B2 vagy C1 típusú magyar állami nyelvvizsgára."

2022. szept. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Igen, valamit nagyon félreértettem ezek szerint. :D

2022. szept. 1. 13:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!