Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő angol B2-ről C1-re...

Mennyi idő angol B2-ről C1-re jutni?

Figyelt kérdés
A középet 3 hónap alatt csináltam meg A1/A2 szintről intenzív tanulással. Mennyi időbe telhet így a C1?

2022. aug. 29. 14:29
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Akkor az is. Bár az nekem csodának tűnik. Ki állapította meg azt az A1/A2 szintet?
2022. aug. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

A1/A2-röl B2-re eljutni lehetetlen 3 hónap alatt! Vagy nem arról s zintröl indultál, vagy nem van B2-es szinten. (A teszttel állapítottad meg, ahol több válasz közül kell választani, az nem reális!)

De B2-röl C1-re eljutni legalább fél év, ha intenzíven foglalkozol a nyelvvel minden nap legalább 4-5 órát, és ebben az is benne van, hogy beszélsz, azaz aktívan használod. De egy év inkább tünik reális elvárásnak.

2022. aug. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt szokták mondani, hogy átlagosan, szokásos "laza" tempóban, azaz egy tanévnyi heti kétszeri tanfolyam, a többi napokon rákészülés meg hozzádolgozás, úgy egy év.
2022. aug. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2,3-as válaszoló: szeptemberben kezdtem még és heti 14 órát foglalkoztam vele plusz otthoni készülés és decemberben sikeres középfokút csináltam 89%-al.

Egyébként köszönöm az infókat akkor kb fél-1 év közé teszem.

2022. aug. 29. 15:44
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
De honnan kezdted szeptemberben? Mert az A1/A2 az a nulla szinonimája.
2022. aug. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A2-ről felmérte tanár is hogy biztosan jó szintről induljak
2022. aug. 29. 16:20
 7/8 anonim ***** válasza:
És hogy tanultatok? Tankönyvből NYEK-en? Melyik nyelvvizsgát tetted le?
2022. aug. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Rengeteg embernek van nyelvvizsgaja, megsem tudna ervenyesulni akkor ha tenylegesen hasznalnia kellene.


Melyik nyelvvizsgat szerezted meg?

B2-C1 kozott mar nem akkora a kulonbseg,mint a semmi es B2 kozott. Ettol fuggetlenul intenziv nyelvtanulas ide vagy oda, ha nem hasznalod minden nap, es nem a tankonyvbol tanult formalis angolra gondolok, hanem amit normalisan hasznalsz a mindennapok soran, ha ez hianyzik akkor tobb mint biztos,hogy meg B2-es szintem sem allsz. Jo begyokorolni a feladatokat vizsgara es megfogalmazni par mondatot, esetleg a nagyjat erteni de annak koze nincs az igazi tudashoz.


English Score alkalmazasban tudod tesztelni,hogy nagyjabol hogy allsz. Ha azon sikerul elerned 400 pontot,akkor mar az aljat surolod a B2- szintnek. Szerintem probald ki, de ne lepodj meg ha csak 200 koruli pontot szedsz ossze.

2022. aug. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!