Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tulajdonképpen mi a letige...

Tulajdonképpen mi a letige definíciója az angolban, és mi szükség van ra?

Figyelt kérdés

Most a létigéről is tanultam.


Megtanultam, hogy vannak személyes névmások (I, You, He/She/It, We, You, They).


És, hogy vannak letigék: AM, IS, ARE.


A személyes névmásokat és a létigét össze is lehet vonni:


I'm

You're

He's, She's, It's

We're

You're

They're


De ami nem tiszta, hogy mi ez a letige, mi szükség rá, miért kell beletenni a mondatba.


És miért "lét" a létige. Talán a létezésről szól?


Örülnék, ha erről valaki felvilágosítana.


2022. szept. 1. 16:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az am, is, are, nem külön létigék, hanem "A" létige (szótári alakja: be) ragozott alakjai.

A magyarban is van létige, és ezt is ragozzuk: nem azt mondod, hogy én lenni vidám, hanem én vidám VAGYOK - you ARE happy.

2022. szept. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A magyarnál az megkavarhat, hogy E/3-ban (ő vidám) jelen időben nem tesszük ki a létigét. De ettől függetlenül tudjuk hogy ott van (ő vidám VOLT).
2022. szept. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Angolban (és sok más nyelvben) nincsen mondat állítmány nélkül. Ez lehet létige (van), történést jelentő ige (pl. esik az eső) és cselekvő ige (Írom a levelet). Ha van egy főneved és egy mellékneved közé szinte minden esetben oda kell tenni a van igét. A virág (van) fehér. Azért majdnem minden esetben, mert mondhatod azt is, hogy válik. A virág fehérré válik. (The flower becomes white.) Ebben az esetben nem a létige kell. Összefoglalva minden esetben, ami azt fejezi ki, hogy van valami, vagy valami valamilyen, vagy vagyok valaki (anyám lánya vagyok) oda kell a létige.
2022. szept. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!