Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen applikációkat, szókincs...

Milyen applikációkat, szókincsfejlesztési tippeket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Sajnos nekem a szótárazós, szómagolós, szókártyás technika nem vált be. Iszonyat gyorsan elfelejtem a szavakat, ha visszaismétlem is, plusz nekem elég unalmas. Filmeket, sorozatokat szinte mindig angolul nézem, de ezt nem érzem elég hatékonynak. Nagyon szerettem régen a duolingot, de a szókincsem már azért jóval több. Valami ehhez hasonló applikációt keresnék vagy egyéb tanácsot szívesen fogadok.

2022. szept. 5. 09:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nyelvszakos voltam és mikor szavakat kellett tanulni (az első évben rengeteget) mindig a quizletet használtuk.
2022. szept. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy kis módszertan: Hevesi Mihály - Autoritmia


Olvass sokat a nyelvi szintednek megfelelően.

Lásd: Penquin Readers és The Oxford Bookworms

2022. szept. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Játékok? Akár mobilos, akár pc-s, és főleg az ilyen storytellinges játékokra gondolok. Nekem segít egy új szó vagy kifejezés megtanulásában, ha kontextusba van helyezve, mert úgy általában eszembe jut, hogy milyen körülményeket között használták.
2022. szept. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!