Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanuljak egyszerre 2-3...

Hogy tanuljak egyszerre 2-3 nyelvet?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy hülyeség egyszerre több nyelvet tanulni, de mindenképp muszáj lenne 1-2 éven belül angol, németből legalább egy középfokú nyelvvizsgát letenni... Németből eléggé az alapoknál vagyok. Angolból kb egy alapfokú nyelvvizsga szintjén vagyok. Azokból szoktam feladatokat tölteni. 18 éves vagyok. Általános iskolában németet tanultam ezért arra bőven van alapom. Középiskolában pedig angolt tanulok + interneten is minden angolul vett körül ezért az jobban megy. Duolingoval tanulom az angol + németet. Illetve angolul szoktam zenét hallgatni és nézni filmeket. Suliban is angolt tanulok a mai napig szóval az tud rám ragadni. A németet úgy probálom felzárkoztatni, hogy azt sokkal többet tanulom duolingo-val. Viszont mivel még 17-18 éves vagyok és úgymond most alapozom meg a jövőmet. Eléggé tetszik még 1 nyelv. Az olasz. Semmi alapom nincs róla. A 2 nyelv tanulása is nehézkésen megy. Létezik olyan aki bír egyszerre 2-3 nyelvet tanulni? Mi a tippetek?

2022. szept. 14. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Ennek így ninvs értelme, mert egyikre sem tudsz koncentrálni igazán. Feküdj rá csak az egyikre és abba fektesd az energiáidat, és ha az már megy, jöhet a többi.
2022. szept. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Persze, hogy létezik én pl. egyszerre 3 nyelvvel foglalkozom. (Angol, olasz, spanyol.)


De ebből kettőt magas szinten beszélek (olasz, spanyol) és nem egyszerre kezdtem el őket, így az agyam szét tudja őket választani. Azt, hogy te egyedül, teljesen a nulláról egyszerre kezd el a két nyelvet, nagyon nem javaslom.

2022. szept. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet egyszerre több nyelvet tanulni.Az egyik legjobb internetes segítség erre a 101 pod (english,german,italian/Youtube,Facebook) Az olasz nyelv tanulásához pedig három könyvet tudok ajánlani:Olasz kisokos,Tanuljunk könnyen,gyorsan olaszul! és a Kezdők olasz nyelvkönyve.
2022. szept. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azt olvastam, hogy úgy érdemes csinálni, hogy nem egyszerre kezded őket. Ha az egyikből már szereztél erős alapokat, akkor el tudod kezdeni a másodikat anélkül hogy bezavarna.
2022. szept. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Olaszból a learnamo oldal is nagyon jó szerintem.
2022. szept. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!