Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha nem végeztem tanári egyetem...

Ha nem végeztem tanári egyetemet, viszont van német felsőfokú nyelvvizsgám és el végeztem a katedra iskola által egy nyelvoktató képzést, így csinálhatok egyéni vállalkozást? Adhatok otthon magán órákat

Figyelt kérdés

2022. szept. 20. 08:55
 1/6 anonim ***** válasza:
9%

Ahhoz semmilyen végzettség nem kell.


Hogy milyen minőséget kínálsz, az más kérdés.

2022. szept. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Így legálisan adhatok ki majd számlát is? Nem fogják ellenőrizni hogy van e diplomám?
2022. szept. 20. 11:37
 3/6 anonim ***** válasza:
44%

azt azért érdemes végiggondolni, mennyire etikus ez.

sztem nyelvet tanítson az, aki nyelvtanár.

akinek nincs erről diplomája, annak didaktikai, pedagógiai, egyéb módszertani tudása sincs erről.

ha én nyelvet akarnék tanulni, első számú prioritás lenne, h. magasan kvalifikált, diplomás nyelvtanárt keressek.

pofátlanság azokkal szemben, akik tök sokat tanultak azért, h. nyelvtanárok lehessenek.

2022. szept. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Nálunk a gimiben nyelvtanárok voltak és mégsem ért semmit a nyelvoktatás. Lehet nem rosszabb ő sem ezeknél.
2022. szept. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha van egy nyelvoktatói képzésről papírod, akkor mégiscsak van valami alapod rá. Amúgy igen, a NAV-nál adnak neked számlát, mindent. Ha csak korrepetálni akarnál töriből gimiseket egyetemistaként, azt is lehet legálisan végezni, bejelentett munkaként is, az más kérdés, hogy nem szoktak adózni utána, magyarul feketéznek, de mondjuk aki megkeres ezzel havonta kb. 50 000 ft-ot, az miért is akarna ebből még adózni is. Ha be akarod magad jelenteni és adózni utána, többféle konstrukció van, de ilyen oktatási célra általában az adószámos magánszemélyi kategória szokott azt hiszem felmerülni, ha nem egy kb. otthoni nyelviskolát akarsz létrehozni, csoportokkal, stb. Nézz utána a neten, de a NAV-hoz úgyis be kell menned majd miatta, szerintem adózási szempontból az egyéni vállalkozó kevésbé jó konstrukció. [link]

[link]

2022. szept. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tartalmas választ!
2022. szept. 20. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!